Prasklý vodovod uzavřel dopravu na části magistrály u Ječné ulice

foto Kvůli noční havárii vodovodního potrubí je od rána 28. listopadu zcela uzavřena Sokolská ulice v centru Prahy u křižovatky s Ječnou (na snímku je místo havárie). Na magistrále se kvůli tomu tvoří kolona aut, která sahá až k mostu Barikádníků, sdělil ČTK pracovník informačního centra Technické správy komunikací. Pražský magistrát žádá řidiče, aby se centru metropole raději vyhnuli. Podle webu Pražských vodovodů a kanalizací by měl být vodovod opraven do dnešních 20:00.

Praha - Kvůli noční havárii vodovodního potrubí byla dnes zcela uzavřena Sokolská ulice v centru Prahy u křižovatky s Ječnou. Objížďka byla zprovozněna před 15:30, ale na magistrále se i poté dále tvořily kolony aut. Magistrát požádal řidiče, aby se centru metropole raději vyhnuli. V úterý okolo poledne budou v Sokolské otevřeny levé jízdní pruhy ve směru z centra, zbytek silnice by mohl být zprovozněn ve středu. Dodávka vody bude obnovena dnes. ČTK to řekli mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) a policie.

"Žádáme řidiče, aby se centru Prahy vyhnuli, uzavření této části Severojižní magistrály představuje vážnou dopravní komplikaci. Pro automobilovou dopravu budou ve spolupráci s policií vytyčeny objízdné trasy," uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Video: Havárie vodovodu uzavřela pražskou magistrálu
28.11.2016, 10:59, autor: xth, zdroj: ČTK/Video
Objížďka vede Ječnou do Legerovy ulice, která proto byla dnes před 15:30 - zhruba po 12 hodinách od havárie potrubí - dočasně rozdělena na dva jízdní směry, každý o dvou pruzích. Zpět na Sokolskou se řidiči vrátí Rumunskou ulicí, informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Před 17:00 ale řidiči po magistrále stále popojížděli v kolonách, hustý provoz byl zejména v ulicích Wilsonova, Mezibranská. 5. května a na Nuselském mostě.

Městské hromadné dopravy se havárie vodovodu dotkla jen minimálně. Pražský dopravní podnik pouze musel na náměstí I. P. Pavlova přesunout zastávku autobusové linky 148, uvedl mluvčí podniku Jiří Štábl.

Prasklý vodovod uzavřel dopravu na části magistrály - ilustrační mapky místa havárie s vyznačením objízdné trasy.Městské hromadné dopravy se havárie vodovodu dotkla jen minimálně. Pražský dopravní podnik pouze musel na náměstí I. P. Pavlova přesunout zastávku autobusové linky 148, uvedl mluvčí podniku Jiří Štábl.

"Průzkum ukázal, že pod levými jízdními pruhy je podloží v pořádku a žádné kaverny tam nejsou, zprovozněny tak mohou být zítra (v úterý) v poledne," řekl mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Do obřího kráteru PVK instaluje nové potrubí a dodávka vody bude obnovena asi dnes večer. Pokud se nestane nic mimořádného, zbylé jízdní pruhy mohou být podle Mrázka zprovozněny ve středu.

Kvůli poruše potrubí je bez vody zhruba 150 odběratelů v části Sokolské ulice a ulici Na bojišti, uvedl Mrázek. "Dodávky vody bychom rádi obnovili v dnešních večerních hodinách, ale oprava na komunikaci bude záležet na výsledcích geoprůzkumu, který právě probíhá," řekl ČTK. Vodohospodáři mají podle Mrázka obavu z toho, zda se pod silnicí nevytvořila kaverna, která by mohla opravu zkomplikovat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

15°C

Dnes je pátek 24. listopadu 2017

Očekáváme v 9:00 7°C

Celá předpověď