Potřebujeme vyhrát a srovnat krok ve skupině, uvedl Trpišovský

foto Trenér Slovanu Liberec Jindřich Trpišovský 19. října v Liberci na tiskové konferenci před zápasem 3. kola základní skupiny fotbalové Evropské ligy proti Fiorentině.

Liberec - Kouč Jindřich Trpišovský si uvědomuje, že pokud chtějí mít fotbalisté Liberce v Evropské lize reálnou šanci na postup ze skupiny, musejí ve čtvrtek překvapit a porazit vedoucí celek tabulky Fiorentinu. Kouč Slovanu věří, že se k jeho týmu po úvodních dvou smolných zápasech s Karabachem a PAOK Soluň, v nichž získal jen bod, přikloní trochu štěstí a zároveň zlomí čekání na domácí výhru v hlavní fázi soutěže.

"Jsem pevně přesvědčený, že Karabach doma v druhém utkání porazí PAOK Soluň. A jestli my chceme mít reálnou šanci na to, abychom postoupili, musíme vyhrát. Bylo by krásné, kdyby se to takhle zamotalo. Všechny týmy by měly čtyři body a byly by tři zápasy do konce," řekl na tiskové konferenci Trpišovský.

"Cítím, že potřebujeme ve skupině srovnat krok. Pokud bychom to zítřejší utkání nezvládli, všichni víme, že bychom se dostali do strašně těžké pozice. To utkání je zítra pro nás svým způsobem klíčové," doplnil liberecký trenér.

Slovan naposledy vyhrál v hlavní fázi Evropské ligy domácí zápas před třemi lety proti Estorilu. "Je to už sedm zápasů, takže bychom chtěli, aby ti fanoušci taky odcházeli spokojeni a neviděli naše vítězství jen venku v televizi. Na podzim už máme jen dva pokusy s Fiorentinou a Karabachem. Chceme za každou cenu vyhrát a prolomit tuhle bilanci," dodal.

Fiorentina, semifinalista Evropské ligy ze sezony 2014/15, je podle něj jedním z nejtěžších soupeřů, na které Liberec pod jeho vedením vloni a letos v pohárech narazil. Nic na tom nemění fakt, že "Fialky" jsou v italské lize až na 14. místě.

"Ve většině utkání měli více střel a někdy i drtivou převahu. Dvakrát jsem je viděl na videu a jednou živě doma s AC Milán. Nadchli mě, v podstatě celý zápas AC Milán drtili. Ale jestli se nepletu, tak venku v této sezoně ještě nevyhráli. Jejich výkony doma a venku jsou rozdílné," uvedl Trpišovský.

"Přirovnal bych je tou sílou hráčů a způsobem hry k Marseille, i když hrají v atypickém rozestavení se třemi stopery. Někdy dokonce hrají 3-6-1. Jsou hodně silní na míči a z těch soupeřů ve skupině jsou v útočné fázi nejnebezpečnější," doplnil Trpišovský.

Liberec na úvod skupiny přišel v nastavení o výhru na hřišti Karabachu a poté doma s PAOK inkasoval gól na 1:2 v 82. minutě. Kouč věří, že smůlu už si vybral. "Říkám si to už každé utkání, ať je to Evropská liga nebo česká liga. Prostě nás trápí koncovka. Ta dvě utkání předtím jsme nebyli horším týmem. I teď na Dukle jsme nevyhráli kvůli střelecké nemohoucnosti," uvedl Trpišovský.

 

Liberecký Coufal by proti Fiorentině chtěl dát zase gól v závěru

Pravý obránce Vladimír Coufal věří, že by ve čtvrtečním domácím utkání Evropské ligy proti Fiorentině opět mohlo zafungovat jeho střelecké kouzlo v pohárech. Zatímco v 78 zápasech v české lize dal jediný gól, na evropské scéně se trefil už třikrát včetně dvou branek v této sezoně.

"Chtěl bych zase dát gól v 85. minutě na hřišti Fiorentiny. Ale kdyby to bylo už zítra, tak bych se taky nezlobil a asi bych to vzal," řekl s úsměvem Coufal na tiskové konferenci. Zavzpomínal tak na svůj loňský dosud nejslavnější gól, jímž v závěru rozhodl o výhře 1:0 na hřišti Marseille.

Ve čtvrtek čeká Liberec podobně silný soupeř v podobě Fiorentiny. Severočeši vědí, že k oživení postupových šancí potřebují favorita porazit, aby ho bodově dostihli v tabulce.

"Všichni umíme počítat, takže si můžeme lehce spočítat, že zítřejší zápas je obrovsky důležitý. Když vyhrajeme a Karabach doma porazí Soluň, jsme všichni na čtyřech bodech a skupina začíná prakticky od nuly. Takže zítra chceme vyhrát, i když víme, že proti nám stojí nesmírně silný soupeř," prohlásil Coufal.

Slovan se bude snažit o prodloužení úspěšné bilance českých týmů, které s italskými soupeři prohrály jediný z posledních jedenácti zápasů. "Myslím, že to není v tom, že italské týmy neumí hrát na české. Spíš je to v hlavách a přípravě na zápasy. Berou Evropskou ligu trošku jinak než domácí soutěž. Četl jsem hodně rozhovorů s italskými hráči a trenéry a Serie A je pro ně daleko víc než Evropská liga, protože to není Liga mistrů," řekl Coufal.

"Když vezmu třeba Inter se Spartou, tak se nepřipravil dobře a porazil se skoro sám. Tím bych ale nechtěl snižovat výkon Sparty. Ale myslím, že nás Fiorentina nepodcení. Dobře ví, že jsme v posledních dvou zápasech dali gól v první minutě," připomněl Coufal.

Doufá, že Liberec bude mít trochu víc štěstí než v prvních dvou zápasech ve skupině. Nejprve remizoval na hřišti Karabachu 2:2, když dostal gól v 93. minutě, a minule brankou v 82. minutě doma prohrál s PAOK 1:2.

"Byl bych nesmírně rád, kdyby se to štěstí přiklonilo k nám. V Karabachu jsme mohli mít tři body, doma se PAOK druhou půli jen bránil a odkopával balony. Nikdo nečekal, že bychom mohli ten zápas prohrát. Mohli jsme mít šest bodů, máme jeden. Byli bychom rádi, abychom to s pomocí trošku štěstíčka zvládli," dodal čtyřiadvacetiletý obránce.

 

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

27°C

Dnes je čtvrtek 17. srpna 2017

Očekáváme v 3:00 15°C

Celá předpověď