Policisté lupiče ze Slovenska dosud nenašli, pátrání pokračuje

foto Vrtulník byl 19. června navečer nasazen u Slavičína na Zlínsku, kde policie pátrala po třech mužích, kteří přepadli poštovní vůz v nedaleké slovenské vesnici Horné Srnie vzdálené asi pět kilometrů od hranic s ČR.

Zlín - Policisté dosud u Slavičína na Zlínsku nenašli tři muže, kteří v pondělí ráno na Slovensku podle dostupných informací přepadli poštovní vůz a ukradli 34.000 eur, tedy asi 890.000 korun. Policisté je nevypátrali při noční akci, nenašli je ani při dnešním hledání, řekla ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle informací slovenské policie přepadli lupiči poštovní vůz ve vesnici Horné Srnie, která leží zhruba pět kilometrů od hranic s Českou republikou. "Protože jsme získali informace o tom, že unikají směrem ke státním hranicím, začali jsme po nich od deváté hodiny ráno (v pondělí) v blízkosti státních hranic pátrat," uvedla Kozumplíková. Na muže narazil jeden policista u obce Rokytnice, nereagovali však na výzvu ani varovný výstřel a utekli do lesa. Pachatelé by mohli být ozbrojeni.

Ilustrační mapka oblasti.

V pondělí po nich pátralo v rojnicích asi 160 policistů ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje, nechyběli ani slovenští policisté, nasazeny byly i vrtulníky vybavené termovizí, akce se účastnili také policisté na koních a se psy. Důkladně prohledávali hustý les, i přes noc bylo na místě asi 60 policistů, našli stopy a získali další informace o pohybu pachatelů.

Dnes na místě v hledání pokračovaly desítky policistů ze Zlínského a Jihomoravského kraje. "Prohledávali vytipované lokality. Zaměřili jsme se na pátrání po věcech, kterých se mohli pachatelé po cestě úmyslně zbavit nebo je ztratit," uvedla Kozumplíková. Pátrání bude dnes zřejmě trvat do večerních hodin. Policisté hledají v souvislosti s lupiči také motocykl a čtyřkolku, které by mohly být odstavené v blízkosti státní hranice.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je čtvrtek 24. května 2018

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď