Policisté hledají na Zlínsku muže, kteří ukradli 34.000 eur

foto Na 120 policistů pátralo 19. června odpoledne u Slavičína na Zlínsku po třech mužích, kteří přepadli poštovní vůz v nedaleké slovenské vesnici Horné Srnie vzdálené asi pět kilometrů od hranic s ČR.

Zlín - Tři muži neznámé totožnosti dnes ráno na Slovensku podle dostupných informací přepadli poštovní vůz a ukradli 34.000 eur, tedy asi 890.000 korun. Policie na ně narazila u Slavičína na Zlínsku, muži ale utekli do lesa. Pachatelé by mohli být ozbrojení. V rojnicích je až do večera hledalo 120 policistů ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Do pátrání se zapojili i slovenští policisté, vrtulník a policisté na koních a se psy. Do dnešních 22:00 však podezřelé nenašli. Policisté budou po mužích pátrat i v noci, v činnosti bude také vrtulník, řekla ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle informací slovenské policie přepadli lupiči poštovní vůz ve vesnici Horné Srnie, jež leží zhruba pět kilometrů od hranic s Českou republikou.

Policie muže hledá v okolí obce Rokytnice. "Dopoledne došlo ke kontaktu s policistou, muži však nereagovali na výzvu ani na varovný výstřel a utekli do lesa," uvedla Kozumplíková. "Pátráme po třech mužích v tmavé oblečení, s vakem či batohem, jeden z nich je ve věku kolem 50 let. Pátráme také po motocyklu a čtyřkolce, které by mohly být odstavené v blízkosti státní hranice," dodala mluvčí.

Video: Muži ukradli na Slovensku 34.000 eur, policie pátrá u Slavičína
19.06.2017, 21:22, zdroj: ČTK/Zlín

Muži by podle policie měli být v lese. Varovala proto starosty okolních obcí. "Varovali jsme lidi, ať neopouštějí zabydlené části obce a nechodí do lesa nebo na pole," řekl ČTK starosta Rokytnice Antonín Goňa. Zprávu vyhlásil obecním rozhlasem. "To víte, že lidé, jak viděli policejní auta, tak hned volali na úřad," uvedl starosta. Obec má asi 590 obyvatel.

Slovenská policejní mluvčí Elena Antalová vpodvečer bližší informace ohledně pachatelů či loupeže nesdělila s odůvodněním, že policie pátrá po podezřelých, kterým za loupež hrozí až 15 let vězení.

Portál čas.sk psal o čtyř maskovaných lupičích, kteří přepadli posádku poštovního vozu, jenž do vesnice s 2800 obyvateli přivezl peníze na výplatu důchodů. Pachatelé pak prý ujeli na čtyřkolkách. Podle portálu v kontejnerech s hotovostí bylo i zařízení na znehodnocení bankovek barvou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je pátek 20. dubna 2018

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď