Podle Sivoka čeká reprezentaci nejlepší útočník od Eura 2012

foto Ilustrační foto - Přípravné fotbalové utkání: ČR - Srbsko, 13. listopadu v Ostravě. Čeští reprezentanti Tomáš Sivok (uprostřed) a Tomáš Vaclík (vpravo).

Stockholm - Podle stopera Tomáše Sivoka čeká české fotbalisty v úterním přípravném utkání ve Švédsku nejnebezpečnější útočník od čtvrtfinále Eura 2012 a souboje s Portugalcem Cristianem Ronaldem. Reprezentanti budou ve Stockholmu čelit domácímu kanonýrovi Zlatanu Ibrahimovicovi, který je považován za jednoho z nejlepších hráčů světa, Sivok však věří, že jej společnými silami ubrání.

"Řekl bych, že to je určitě nejnebezpečnější útočník, kterému budeme čelit od závěru Eura 2012. Víme, že je to top útočník. Myslím, že teď je možná v nejlepší formě, kterou kdy měl. Ukazuje to v Paris St. Germain. Je to výjimečný hráč," řekl Sivok na dnešní tiskové konferenci ve Stockholmu.

Reprezentanti sledovali na videu zápasy baráže o ME s Dánskem, v níž Ibrahimovic dal tři ze čtyř švédských gólů a zařídil postup. "Víme, že má obrovskou sílu, hráči na něj hodně spoléhají. Ale doufám, že společnou prací to zvládneme. Respekt máme, ale strach určitě ne," dodal Sivok, který je při absencích zraněných opor brankáře Petra Čecha, Tomáše Rosického a Jaroslava Plašila kapitánem národního týmu.

Připustil, že se na Ibrahimovice těžko dopředu připravuje. "Je výjimečný v tom, že je silný, rychlý, má levou, pravou nohu. Takže je těžké se na něj nějak speciálně připravit, že by si člověk říkal, že je jen rychlý nebo vysoký. Prostě je to komplexní hráč. Budeme muset hodně fungovat jako tým, být blízko u sebe. Jakmile mu dáme prostor, tak to trestá. Je to úžasný hráč. Těžké se na něj připravit nějak individuálně," uvedl Sivok.

Očekává jiný obraz hry než ve čtvrtek se Skotskem, proti němuž museli reprezentanti dobývat obranu a prohráli 0:1. "Určitě to nebude stejný zápas. Švédové na nás podle mě budou chtít vlítnout a budou mít v zádech fanoušky. Takže myslím, že tlak bude v začátku utkání velký. Bude záležet na nás, jak přidržíme balon, budeme kombinovat. Uvidíme na konci zápasu, jestli nám to vyhovovalo, nebo ne. Věřím, že to zvládneme. Tým na to máme určitě dobrý," řekl Sivok.

Zápas se bude hrát na padesátitisícovém stadionu Friends Arena na předměstí Stockholmu v Solně. "Asi bychom rádi takhle velký stadion měli, ale nejsem si jistý, jestli bychom ho zaplnili. Nevím, jestli se do našich podmínek hodí. Když jsem viděl poslední zápas proti Skotsku, nebylo ani vyprodáno. Těch 20 tisíc je asi takové ideální na Českou republiku," dodal stoper tureckého Bursasporu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

10°C

Dnes je čtvrtek 23. února 2017

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď