Podle německých médií se o Daridu zajímá Real Madrid

foto Fotbalista Herthy Berlín Vladimír Darida.

Berlín - O českého záložníka Vladimíra Daridu se údajně zajímá španělský velkoklub Real Madrid. Pětadvacetiletý fotbalista Herthy Berlín je podle listu Süddeutsche Zeitung na seznamu možných posil, který loni v říjnu vypracovali skauti Bílého baletu.

Ti měli za úkol zanalyzovat, jaký typ hráče Realu chybí. Nakonec došli k závěru, že tým postrádá silového, takticky vyspělého záložníka, který udrží míč i pod tlakem a vydrží hrát v tempu celých 90 minut. Spolu s Daridou tyto požadavky splnil mimo jiné i Francouz N'Golo Kanté z Leicesteru.

Darida do Berlína přišel loni v létě z Freiburgu, se kterým sestoupil do druhé ligy. V tomto ročníku nejvyšší německé soutěže odehrál bývalý hráč Plzně 25 zápasů a v průměru v nich naběhal přes 13 km na zápas. Navíc přidal čtyři góly a tři asistence.

Na možný odchod českého reprezentanta, kterého generální manažer Herthy Michael Preetz označil za "srdce a plíce" týmu, se už také němečtí novináři po páteční výhře 2:0 nad Schalke zeptali trenéra berlínského celku Pála Dárdie. "Jestli ho chce Real, tak to budeme muset nějak vyřešit," prohlásil kouč.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

7°C

Dnes je pátek 24. února 2017

Očekáváme v 19:00 2°C

Celá předpověď