Počet obětí londýnského požáru vzrostl na 30

foto V londýnské čtvrti White City hoří 24podlažní bytový dům, v kterém žije asi 200 lidí.

Londýn - Nejméně 30 lidí zahynulo při požáru věžového bytového domu v Londýně. Oznámil to dnes šéf londýnské policie Stuart Cundy. Počet potvrzených obětí tak v aktualizované bilanci stoupl o 13 a policie se domnívá, že poroste i nadále. V současnosti je v péči lékařů 24 lidí. Stav 12 z nich je kritický.

Policejní vyšetřování se podle Cundyho zaměří také na otázku, zda byly v souvislosti s požárem spáchány trestné činy. Podle Cundyho však nic nenasvědčuje tomu, že by oheň byl založen úmyslně.

Plameny zachvátily 24podlažní budovu Grenfell Tower se 120 sociálními byty v noci z úterý na středu a zcela ji zničil. Podle britských médií se desítky lidí pohřešují.

The Sun: 65 lidí se po londýnském požáru stále pohřešuje

Po požáru výškového bytového domu v Londýně, který si v noci z úterý na středu vyžádal podle policie nejméně 30 mrtvých, je pohřešováno 65 lidí, napsal deník The Sun. Šéf londýnské policie Stuart Cundy na otázku, zda je podle něj možné, že si požár vyžádal přes 100 obětí, ve čtvrtek odpověděl: "Doufám, že se počet obětí nevyšplhá k trojciferným číslům."

Jeden z přeživších deníku The Sun popsal, jak s rodinou z domu prchali. "V momentě, kdy jsme otevřeli dveře, zachvátil nás dým. Neměli jsme však na výběr, jelikož plameny začaly šlehat skrze okna," řekl s tím, že museli sejít z 21. patra a neviděli nic před sebou. "Spolu s malými dcerami a mou těhotnou ženou, která je v sedmém měsíci, jsme museli po cestě překračovat těla," dodal.

Většina lidí v nejvyšších patrech čtyřiadvacetipodlažního domu podle The Sun požár pravděpodobně nepřežila. Teplota žáru překročila 1000 stupňů Celsia. V šesti nemocnicích lékaři prý pečují o 74 obětí požáru, 18 lidí je ve vážném stavu.

Hasiči a policie v Londýně pokračují v práci na likvidaci následků neštěstí.

Britská premiérka Theresa Mayová nařídila, aby byl požár důkladně vyšetřen.

Předmětem vyšetřování byl mohly být například otázky, které se týkají dodržení protipožárních předpisů v domě, který nedávno prošel rekonstrukcí.

V obecních bytech žilo podle britských médií 400 až 600 lidí z převážně sociálně slabších vrstev.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je pátek 25. května 2018

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď