Plzeň vyhrála doma i podruhé, Boleslav vyrovnala sérii

foto Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas: Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav, 15. března v Hradci Králové. Zleva Lukáš Pabiška z Mladé Boleslavi a brankář Ondřej Kacetl a Martin Pláněk z Hradce Králové.

Praha - Hokejisté Plzně uspěli v domácím prostředí i ve druhém čtvrtfinálovém utkání play off extraligy a po vítězství 4:2 nad Olomoucí vedou v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 2:0. Druhý souboj o semifinále je vyrovnaný 1:1 na utkání, protože Mladá Boleslav po pondělní porážce 2:5 vyhrála v Hradci Králové 4:3 v prodloužení. Série pokračují v pátek a v sobotu v Olomouci a Boleslavi.

Plzeň po pondělní výhře 1:0 v prodloužení sice prohrávala od páté minuty po brance Romana Ráce, ale ještě v úvodní třetině vyrovnal Miroslav Preisinger a v závěru druhého dějství otočili na 3:1 Branislav Kubka a Miroslav Indrák. V závěrečné power play snížil Tomáš Houdek, trefil se však i Tomáš Svoboda.

Hradec Králové dokázal ze stavu 0:2 a 2:3 dvakrát vyrovnat, ale nakonec se radovali hosté. V čase 61:14 rozhodl obránce Marek Trončinský. Třemi body za gól a dvě asistence se na vítězství Bruslařského klubu podílel útočník Dominik Pacovský.

Statistika úterních zápasů:

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Preisinger (Hrňa, T. Svoboda), 37. Kubka (Kracík), 39. Indrák (Lev, Kracík), 60. T. Svoboda (Kratěna, Jeřábek) - 5. Rác (Pekr, Kucharczyk), 59. Houdek (Buc). Rozhodčí: Pešina, Horák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 12:9, navíc Vodný (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6153. Stav série: 2:0.

Sestavy:

Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, D. Sklenička - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - Hollweg, Lev, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Buc, Herman, Holec - Eberle, Řípa, Vodný - Skladaný, Húževka, T. Mikúš - Pekr, Rác, Kucharczyk. Trenéři: Venera a Tomajko.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 3:4 P (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Ihnacak (Courchaine, Červený), 41. Pláněk (Šimánek, Kukumberg), 58. Dej (Dietz, Bednář) - 1. Klepiš (Pacovský, Voráček), 11. Jarůšek (Pacovský), 43. Pacovský (Rýgl, Klimenta), 62. Trončinský (Lenc). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:9, navíc Vantuch - Lenc oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6031. Stav série: 1:1.

Sestavy:

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Plášil, Čáp, Frühauf, Dietz - Bednář, Mertl, Dej - Honejsek, Ihnacak, Červený - J. Kudrna, Kukumberg, Šimánek - Miškář, Vantuch, Courchaine. Trenéři: Kýhos, T. Martinec, Tvrdík a V. Sýkora.

Mladá Boleslav: Rittich - Robar, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Rýgl - Klimenta, Klepiš, Pacovský - Hyka, Musil, Lenc - Jarůšek, Bárta, L. Pabiška - Ďurač, R. Hruška, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Další program:

Středa 16. března - 1. zápasy:

18:00 Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov (3:2 v prodl., 2:3 v prodl., 7:1, 2:0),

18:20 HC Sparta Praha - PSG Zlín (5:3, 0:4, 4:2, 4:3 po sam. nájezdech; ČT sport).

Čtvrtek 17. března - 2. zápasy:

18:00 Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov,

18:20 HC Sparta Praha - PSG Zlín.

Pátek 18. března - 3. zápasy:

17:30 BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové (stav série: 1:1; výsledky zápasů: 2:5, 4:3 v prodl.),

18:00 HC Olomouc - HC Škoda Plzeň (stav série: 0:2; výsledky zápasů: 0:1, 2:4).