Pavelka přestoupil z Liberce do Kasimpasy, připustil, že jde o risk

foto Fotbalista David Pavelka z Liberce.

Istanbul - Fotbalový reprezentant David Pavelka definitivně přestoupil z Liberce do Kasimpasy. Čtyřiadvacetiletý záložník a dosavadní kapitán Slovanu v Istanbulu úspěšně absolvoval zdravotní prohlídku a podepsal smlouvu na dva a půl roku. Turecký klub o tom informoval na svém oficiálním webu. Pavelka připustil, že odchod z Plzně necelý půlrok před mistrovstvím Evropy ve Francii je riskantním krokem.

Transfer byl značně komplikovaný. Přestože se už v pátek oba kluby dohodly, vedení Kasimpasy dlouho nepotvrdilo přestupní smlouvu. Pavelka proto mohl do Turecka odletět až v pondělí večer. Liberec tak v krátké době přišel o druhého reprezentanta. Ve středu přestoupil do Sparty ofenzivní záložník Josef Šural.

Pavelku čeká v aktuálně pátém celku turecké ligy první zahraniční angažmá. Vysloužil si ho výbornými podzimními výkony, které mu vynesly místo v národním týmu. Odchovanec Sparty hrál českou ligu také za letenský klub a za Slovácko.

Na konci minulého roku Pavelka prodloužil s Libercem smlouvu do června 2017 a zdálo se, že minimálně do konce sezony a letního evropského šampionátu ve Francii na severu Čech zůstane. Nakonec ale dal přednost lukrativní nabídce z Turecka.

Pátá Kasimpasa ztrácí po 18 kolech tři body na třetí Galatasaray Istanbul a bojuje o evropské poháry. V minulosti v istanbulském klubu působili čeští hráči Petr Bolek a Petr Pavlík.

Pavelka připustil, že přestup je risk, má nahradit lídra týmu

 

Fotbalista David Pavelka připustil, že odchod z Liberce do istanbulské Kasimpasy necelý půlrok před mistrovstvím Evropy ve Francii je riskantním krokem. Přestup konzultoval i s trenérem reprezentace Pavlem Vrbou a bere jako výzvu se o nominaci na šampionát navzdory změně dresu poprat. V aktuálně pátém klubu turecké ligy ho nečeká lehký úkol, protože se má pokusit nahradit hráče, který byl lídrem týmu.

"Risk to je a počítám s tím. Konzultoval jsem to s mnoha lidmi, trenéry, agenty, hráči, kteří v Turecku působí nebo působili a také s rodinou. I s trenérem Vrbou," napsal Pavelka ČTK z Istanbulu, kde dnes uzavřel smlouvu na dva a půl roku.

"Euro je samozřejmě sen, reprezentovat je nejvíc, co člověk může dosáhnout. Je to výzva, se kterou se chci porvat i přes změnu týmu," doplnil čtyřiadvacetiletý záložník.

Lukrativní nabídka z Kasimpasy ho hodně překvapila. "Nečekaná byla hodně, a i když to ze začátku vypadalo jako rychlá akce, měl jsem nakonec pár dní na rozmyšlenou," uvedl. "Měl jsem jasno o tom, že v rámci ligy přestupovat nebudu. Odchodu do zahraničí jsem se ale nebránil. Člověk si musí vždy vyhodnotit aktuální nabídky a ta z Turecka by se už nemusela opakovat. Nejsem takový extra talent, který si na podobnou nabídku sáhne každý půlrok," doplnil pro liberecký web.

V Kasimpase s Pavelkou počítají do role jednoho z vůdců týmu. "Očekávání jsou velká, protože hráč, kterého se budu snažit nahradit, byl považován za lídra a duši celého týmu. Takže mě nečeká lehký úkol," poznamenal Pavelka.

Zázemí v bohatém istanbulském klubu na něj udělalo veliký dojem. "Musím říct, že osobní návštěva tady mě prostě nemohla odradit. To sportovní zázemí je snem asi každého klubu. Spíše se to rovná velkým západním klubům. Osobně jsem se s ničím podobným nesetkal," ocenil Pavelka.

Od angažmá ho neodradil nedávný atentát v centru Istanbulu. "Musím říct, že jsem tu druhý den a absolutně jsem strach nepocítil. Istanbul je metropole, ze které jde trošku respekt. Ale dnes jsem navštívil část, kde má tým zázemí a poblíž bych měl bydlet. Je to z centra Istanbulu 20 minut autem, klidná oblast se vším servisem," uvedl podzimní liberecký kapitán.

Přestože Slovan před pár dny opustil i další reprezentant Josef Šural, který zamířil do Sparty, vedení severočeského klubu prý na Pavelku nijak netlačilo, aby ještě na jaře zůstal. "Vůbec mě nepřemlouvali. Všichni vědí, jak to ve fotbale chodí a jak je štěstí a zdraví vrtkavé. Takže mě v mém rozhodnutí podpořili, i když na rovinu řekli, že je to komplikace pro kádr na jaro," doplnil Pavelka.

Vizitka fotbalisty Davida Pavelky:

Datum a místo narození: 18. května 1991, Praha

Výška a váha: 185 cm, 75 kg

Post: záložník

Klub: Kasimpasaspor (od 2016)

Předchozí působiště: Braník (1997-00), Sparta Praha (2000-11), Slovácko (2011-12), Sparta Praha (2012), Liberec (2013-15)

Reprezentace: pět zápasů, žádný gól (první zápas 3. září 2015 proti Kazachstánu)

Největší úspěchy: vítěz Poháru FAČR 2015; 2. kolo Evropské ligy 2013/14

Ligová bilance: 108 zápasů, 20 gólů

Rodina: ženatý, manželka Ludmila, syn David

Ostatní: pracovitý středopolař, může hrát na všech místech zálohy; s fotbalem začínal v šesti letech v Braníku, ještě v žákovském věku přešel do Sparty; v jejím dresu si v květnu 2011 odbyl prvoligovou premiéru, více šancí dostal při hostování ve Slovácku; v lednu 2013 přestoupil spolu s Martinem Frýdkem v rámci transferu Lukáše Váchy do Liberce, kde se vypracoval mezi největší opory týmu a stal se i kapitánem; nedávno prodloužil se Slovanem smlouvu do června 2017; na podzim se prosadil i v reprezentaci, od svého debutu nevynechal kromě listopadové přípravy s Polskem ani minutu; má přezdívku Pavlas, jeho fotbalovými vzory jsou Tomáš Rosický a Abou Diaby.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

12°C

Dnes je čtvrtek 27. října 2016

Očekáváme v 11:00 9°C

Celá předpověď