Pavel Nárožný obviněný ze dvou vražd obžalován z přípravy další

foto Pavel Nárožný (vlevo), který se už několik let před soudy zodpovídá z vraždy svého otce a jeho manželky v Přerově, byl obviněn z přípravy další vraždy. Soud ho 4. února odpoledne kvůli tomu poslal do vazby, shledal u něj všechny tři vazební důvody. ČTK to dnes řekl státní zástupce Karel Studený. Podle informací ČTK se prý jeho nový trestný čin týkal dědického řízení. Nárožný byl za dvojnásobnou vraždu v minulosti již třikrát zproštěn krajským soudem obžaloby, kauza nyní už rok leží na základě odvolání žalobkyně u vrchního soudu. Těla manželů se dosud nenašla.

Olomouc - Státní zástupce podal obžalobu na Pavla Nárožného z Přerova kvůli údajné přípravě vraždy své příbuzné. O život ji chtěl podle obžaloby připravit kvůli majetku. Muž se přitom již několik let zodpovídá před soudy kvůli vraždě manželského páru z Přerova z roku 2009. Jednou z obětí je jeho otec, právě dědické řízení po jeho smrti bylo podle státního zástupce motivem jeho dalšího trestného činu, řekl dnes ČTK státní zástupce Jakub Grmela. Nárožný je od února ve vazbě kvůli obavě z pokračování trestné činnosti a obavě z útěku.

"Obžalobu jsem na muže podal ve středu a to z přípravy zločinu vraždy. Obžaloba byla podána u olomouckého krajského soudu, sazba je v tomto případě 15 až 20 let, případně výjimečný trest," řekl dnes ČTK státní zástupce olomouckého krajského státního zastupitelství Jakub Grmela.

Muž podle obžaloby připravoval vraždu v souvislosti s dědickým řízením po svém zavražděném otci, který byl prohlášen za mrtvého loni v lednu. Nárožný byl zadržen na začátku loňského února. "Připravoval usmrcení osoby, kterou vnímal jako překážku v užívání domu, který obýval. Faktické kroky činil v tomto ohledu ke konci roku 2015. Muž vinu popírá," doplnil státní zástupce. Podle informací ČTK šlo o jeho tetu, která byla opatrovnicí věcí po svém zavražděném bratrovi, otci Pavla Nárožného.

Nárožný je od svého zadržení ve vazbě. Přerovský soud se sice rozhodl v září vazbu obviněného muže nahradit mírnějšími opatřeními, krajský soud jej tam však na základě stížnosti žalobce ponechal. Olomoucký krajský soud se bude zřejmě jeho vazbou znovu zabývat v nejbližší době, Nárožný si totiž podle státního zástupce podal žádost o propuštění z vazby.

Nárožný se z vraždy svého otce a otcovy manželky, jejichž těla se ani po sedmi letech nenašla, zodpovídá před soudy již pět let. Olomoucký krajský soud již třikrát zprostil obžaloby, případ mu však pokaždé vrátil vrchní soud. Naposledy v dubnu rozhodl i o změně senátu, důvodem byl například jeho dosavadní postup či hodnocení důkazní situace. Případ nakonec dostal na stůl ostravský krajský soud, jednání dosud nařízeno není, řekla dnes ČTK jeho mluvčí Lucie Olšarová.

Z vraždy manželů byl původně obžalován Nárožný i se svou matkou, která ale v době procesu zemřela. Svědčily proti nim například jejich pachové stopy v autě zavražděných či svědectví souseda, který prý Nárožného viděl v osudnou noc za volantem otcova vozu. Doklady a platební karty zavražděných po čase nalezli exekutoři v klavíru Nárožné. Oba obžalovaní vinu po celou dobu procesu popírali.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

6°C

Dnes je sobota 18. listopadu 2017

Očekáváme v 1:00 4°C

Celá předpověď