Olesz byl jako talisman štěstí, vrátil se a Vítkovice vyhrály

foto Ilustrační foto - Utkání 30. kola hokejové extraligy HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 14. prosince v Třinci. Útočník Vítkovic Rostislav Olesz se raduje z gólu.

Ostrava - Hokejista Rostislav Olesz se vrátil do Vítkovic a s ním do kabiny přišly opět i štěstí a radost. Prohrami decimovaný celek z Ostravy zabral a po vítězství nad Mladou Boleslaví si připsal tři body do tabulky. Pocit vítězství zažily Vítkovice teprve podruhé z posledních jedenácti utkání.

Oleszův start se povedlo vyřídit až na poslední chvíli. Předčasný návrat třicetiletého útočníka z Langnau se odehrál ve čtvrtek, za pár hodin už byl v zápise o utkání a nakonec přihrál na rozhodující gól Marku Hovorkovi. Bylo to vystoupení hodné lídra kanadského bodování týmu, ze kterého byl přitom dva měsíce pryč. "Jsem rád, že jsem mohl tak rychle hrát. Moje body nějak neřeším, pro nás je podstatné, že jsme získali tři za vítězství," řekl Olesz.

Na rovinu přiznal, že nevyhrál hokejovější tým. Podle Olesze bylo nutné vsadit na pragmatický styl hry. "Víme, kde teďka jsme. Boleslav byla výborná, bruslila, měli jsme s nimi problémy. Hráli jsme trochu nepohledný hokej, který vycházel z defenzivy, ale jinak by to proti nim nešlo. Nemůžeme s nimi bruslit nahoru, dolů, oni jsou na tom líp. Měli jsme i štěstí, ale to proto, že jsme byli připraveni," řekl Olesz.

Bronzový medailista z olympiády v Turíně se po narychlo upečeném návratu domů ani nestihl pořádně rozkoukat a už hrál. Výraznou deku ale na spoluhráčích po špatném období nepozoroval. "Nejsem zase takový psycholog, abych to hodnotil. Nebylo to zase tak špatné. Myslím, že kluci se teď konečně i usmějí. Něco si k tomu ještě řekneme, myslím, že po dnešku je to lepší pro všechny," řekl Olesz. Nejvíc se mu zamlouvalo, že kromě výhry se o góly podělily všechny útoky. "Čtyři pětky daly gól, a tak by to mělo být v každém zápase."

Olesz ale nebyl jediným hlavním tématem zápasu. Ten se nesl i ve znamení protestu vítkovických fanoušků proti generálnímu manažerovi Petru Husičkovi, kterému příznivci vyčítají špatnou přestupovou politiku. Domácí kotel polovinu první části na protest opustil sektor za bránou a nefandil, ve zbytku zápasu pak Husičkovi adresoval hanlivé skandování.

"My musíme hrát hokej, který bude mít úspěch. To, jestli fanoušci protestují, je jejich věc. Na fanoušcích nám záleží, ale tady v tom nemůžou čekat, že se za ně postavíme. Vedení nám dává důvěru a my tu důvěru musíme vracet, tohle jde mimo nás," řekl Olesz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

12°C

Dnes je pondělí 24. října 2016

Očekáváme v 7:00 6°C

Celá předpověď