Nový fotbalový šéf Infantino otevřel v Curychu muzeum FIFA

foto Nový prezident fotbalové federace FIFA Gianni Infantino.

Curych - Nový předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino otevřel v Curychu muzeum FIFA. Byl to jeho první oficiální počin v roli předsedy po pátečním zvolení. Švýcarský funkcionář zopakoval, že jeho momentální prioritou je zavedení reforem k očištění FIFA, kterou zdiskreditovaly různé korupční aféry.

"Reformy je potřeba zavádět hned od prvního dne. Osobně dohlédnu na to, jak konkrétně jsou zaváděny, abychom se velmi brzy mohli začít soustředit na fotbal," řekl pětačtyřicetiletý Infantino. "Co se týče minulosti, musíme maximálně spolupracovat s vyšetřujícími úřady," dodal bývalý generální sekretář UEFA.

Nedělního otevření muzea, v němž se nachází více než tisícovka exponátů, se zúčastnila stovka významných osobností. "Je to místo, které žije a dýchá fotbalem. Můžete se zde nechat naočkovat fotbalovým virem, pokud jím ještě nejste nakaženi," řekl při slavnostním ceremoniálu Infantino.

Distancoval se od svého předchůdce Seppa Blattera, který se kvůli šestiletému zákazu působení ve fotbale za korupci nemohl otevření muzea zúčastnit. "Blatter představuje jednu éru FIFA. Doufám, že já budu zosobňovat odlišné období," prohlásil Infantino a dodal, že budoucnost fotbalu bude patřit ženám.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

10°C

Dnes je středa 22. února 2017

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď