Novorozenec nalezený v Liberci byl podle policie zavražděn

foto Policie, policisté, dopravní policie, silniční kontrola, hlídka, pátrání, policejní vůz, automobil - ilustrační foto

Liberec - Smrt novorozence, jehož tělo bylo nalezeno v sobotu v Liberci, policie vyšetřuje jako vraždu. Tělo objevil náhodný svědek v kontejneru na domovní odpad v centru města. Dítě se podle pitvy narodilo donošené a zdravé. ČTK to dnes řekla krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková. Příčinu úmrtí zatím policisté nechtěli z taktických důvodů zveřejnit. Kriminalisté zvažují, zda dítě zabila sama matka, nebo někdo jiný.

"Soudní pitva prokázala, že dítě se narodilo v devátém měsíci, tedy bylo donošené a zdravé," uvedla Suchánková. Bližší právní kvalifikaci činu kriminalisté zvažují. Může se podle mluvčí jednat o vraždu dítěte, za kterou hrozí 15 až 20 let vězení, nebo vraždu novorozence matkou v rozrušení způsobeném porodem s nižší sazbou od tří do osmi let.

Tělo objevil svědek v ulici Na Bídě v sobotu zhruba v 11:30. Policie žádá veřejnost o pomoc. Zajímá ji pohyb lidí a vozidel v této ulici, a to od poledne pátku 10. února do 11:15 v sobotu 11. února. Pomoci by mohli třeba řidiči aut, která jsou vybavena kamerami a mají záznam z místa nálezu v uvedeném čase. Policii by měli kontaktovat také řidiči taxi, autobusů a tramvají i cestující, pokud v ulici Na Bídě zpozorovali cokoli neobvyklého nebo podezřelého. Informace k případu mohou lidé oznámit na bezplatnou linku 158, nebo na jakékoli služebně policie.

Policisté nyní také zjišťují totožnost matky novorozence. Odhadují počátek jejího těhotenství na začátek léta 2016. Do kontaktu s ní by se mohli dostat zaměstnanci lékáren či zdravotníci. Krajští policisté rovněž požádali o spolupráci kolegy z Polska a Německa, uvedl krajský ředitel policie Vladislav Husák.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

4°C

Dnes je čtvrtek 18. ledna 2018

Očekáváme v 17:00 7°C

Celá předpověď