Nor Kilde útočí po vítězství v Hinterstoderu na glóbus za super-G

foto Ilustrační foto - Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde ve sjezdu SP v Garmisch-Partenkirchenu.

Hinterstoder (Rakousko) - Třiadvacetiletý norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde vyhrál superobří slalom v Hinterstoderu a útočí na malý křišťálový glóbus. V hodnocení disciplíny Světového poháru se posunul na druhé místo za slavného krajana Aksela Lunda Svindala, který kvůli zranění musel sezonu předčasně ukončit.

I když Svindal už nemůže závodit, stále zůstává v čele super-G, Kilde však po druhém triumfu v kariéře ztrácí už jen 25 bodů. Na stupních vítězů v SP byl norský mladík potřetí. Teprve druhé pódium vybojoval dnes stříbrný Slovinec Bostjan Kline, třetí byl domácí favorit a lídr Světového poháru Marcel Hirscher.

Kilde koncem ledna v Ga-Pa ovládl sjezd a na zmrzlé trati v Hinsterstoderu se postaral už o 18. norské vítězství v tomto ročníku Světového poháru mužů. "Sezona je neuvěřitelná. Ale tajemství je jednoduché: strašně moc lyžovat. Fakt hodně trénujeme," řekl Kilde.

Hirscher díky třetímu místu zvýšil svůj náskok v celkovém hodnocení SP na 263 bodů, za ním následují tři Norové. Henrik Kristoffersen, jenž se specializuje na slalom, zraněný Svindal a s obrovskou ztrátou Kjetil Jansrud.

Kilde může potvrdit formu 13. března doma v Kvitfjellu, pak už se pojede jen poslední super-G v rámci finále SP ve Svatém Mořici.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

9°C

Dnes je čtvrtek 23. února 2017

Očekáváme v 4:00 9°C

Celá předpověď