Neymar se pře s Barcelonou o bonus 26 milionů eur

foto Brazilský fotbalista Neymar pózuje v dresu Paris St. Germain.

Rio de Janeiro - Ani ne týden po rekordním přestupu do Paris St. Germain se rozhořel spor o miliony mezi útočníkem Neymarem a jeho bývalým zaměstnavatelem Barcelonou. Podle serveru Globo Esporte chce brazilský fotbalista zažalovat klub u mezinárodní federace FIFA za to, že mu nevyplatil bonus ve výši 26 milionů eur (680 milionů korun).

Na prémii se Neymar dohodl s Barcelonou loni na podzim při prodloužení smlouvy do roku 2021. Částku, jež byla uložena u notáře, měl pětadvacetiletý Brazilec dostat nyní v srpnu, ale po jeho přestupu za astronomických 222 milionů eur do PSG katalánský klub peníze převedl zpět na své konto.

Podle Barcelony nebyly naplněny podmínky toho, aby Neymar mohl bonus obdržet. Jednou z nich bylo, že nebude do 31. července jednat s jiným klubem. Zástupci brazilského hráče nyní chtějí, aby FIFA rozhodla, že má na prémii nárok.

Neymar minulý týden přestoupil z Barcelony do francouzského týmu Paris St. Germain, jenž za něj zaplatil výstupní klauzuli 222 milionů eur. Stal se tak nejdražším fotbalistou historie.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 20. července 2018

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď