Někdo už slavil, připustil trenér Slavie Šilhavý

foto Utkání 29. kola první fotbalové ligy: FK Mladá Boleslav - Slavia Praha, 20. května v Mladé Boleslavi. Hráči Slavie oslavují gól.

Mladá Boleslav - Fotbalisté pražské Slavie byli v dnešním 29. ligovém kole necelé dvě minuty od zisku titulu a trenér Jaroslav Šilhavý přiznal, že někteří na lavičce v závěru vítězného utkání v Mladé Boleslavi už začínali slavit. Plzeňský konkurent v boji o mistrovský primát ale v druhé minutě nastavení rozhodl o výhře 1:0 v Brně a o prvním místě v tabulce tak rozhodne až poslední kolo za týden.

"V kabině to úplně nevypadá jako po vyhraném zápase, tak nějak jsme všichni skleslí, i když bychom se měli radovat. Narážím na výsledek z Brna, při tom vývoji. Někdo už slavil a pak přišla zpráva, že Plzeň vyhrála. Tak jsme se zase zklidnili," řekl novinářům Šilhavý po výhře 2:1.

O vývoj v Brně se během zápasu nezajímal. I proto, že Slavia v druhém poločase byla pod tlakem. "Přiznám, že jsem vůbec výsledek nevěděl. Soustředil jsem se na tenhle zápas, kdy jsme čelili tlaku domácích. Na konci se mi ulevilo a v tu chvíli přišla zvěst z Brna, že Plzeň vstřelila gól. Takže trošku mě to zklamalo," uvedl Šilhavý.

Jeho celek udržel na čele tabulky dvoubodový náskok a k titulu mu bez ohledu na výsledek Viktorie stačí porazit Brno v azylu na Strahově, kam se Slavia přesune kvůli koncertům v Edenu. "Máme to ve svých rukách, budeme motivovat kluky, že to uhrají sami. Psychika a nervozita hrají roli, ale zvládli jsme to tady, tak věřím, že to zvládneme i za týden. Bylo by to úžasné zakončení sezony," řekl pětapadesátiletý kouč.

V posledním kole zažije podobnou situaci jako před pěti lety. Tehdy slavil s Libercem titul po remíze 0:0 s Plzní. "Musíme vyhrát, v Liberci jsme tehdy nemuseli, tam stačila remíza. Tenkrát tam byla Plzeň silná, vytvářela si šance v závěru a nás podržel Bičík. Ta euforie byla krásná. Určitě bych se nezlobil, kdybych ji opět zažil," uvedl Šilhavý.

Připustil, že i on je nervózní. "Dneska jsem se moc nevyspal. V hlavě to mám stejně jako kluci, nebudu nalhávat, že jsem úplně v klidu, že to zvládneme. Samozřejmě před hráči nemůže být člověk vyklepaný, nervózní, to určitě nejsem. Budu je motivovat a přesvědčovat, že jsme silní a že Brno můžeme a hlavně chceme porazit," dodal.

Slavia podle Škody v Boleslavi zvládla to, co mohla sama ovlivnit

Utkání 29. kola první fotbalové ligy: FK Mladá Boleslav - Slavia Praha, 20. května v Mladé Boleslavi. Milan Škoda ze Slavie oslavuje vyhraný zápas. Fotbalisté Slavie podle kapitána Milana Škody v dnešním utkání první ligy v Mladé Boleslavi vítězstvím 2:1 splnili, co mohli, aby měli boj o titul i nadále ve svých rukou. Útočník pražského celku před novináři přiznal, že cítí, že titul je blízko, podobný pocit však podle něj tým má během celé jarní části soutěže, kdy se drží na špičce tabulky.

Slavia pět minut před koncem zvýšila v Boleslavi na 2:0, Brno v té době drželo bezbrankovou remízu proti Plzni, což by "sešívaným" zajistilo mistrovské oslavy. "Když jsme dali na 2:0, tak ta reakce z lavičky byla euforická, takže jsem je tam uklidňoval, že ještě hrajeme pět minut, ale to prostě neovlivníme," uvedl.

Boleslav snížila zásluhou Jana Chramosty, ale Pražané už potřebné tři body uhájili. Zápas mohl být podle jednatřicetiletého útočníka výrazně snazší, kdyby Slavia zúročila svůj tlak v úvodu druhé půle. "My jsme rychle vedli, první poločas takový vyrovnaný. Druhý jsem měli 15 minut velmi dobrých, měli jsme dát na 2:0, bohužel jsme nedali. Domácí to už taky zjednodušili a lítalo to tam do vápna," popsal daramtické okamžiky Škoda.

"Byl to obrovsky těžký zápas, takže jsme šťastní, že jsme to zvládli, že to máme ve svých rukách. Ani jsme nečekali, že by Plzeň třeba nevyhrála. Musíme si to vybojovat sami," řekl Škoda a připustil, že titul je blízko. "Ale cítíme to furt tak nějak podobně, že je to blízko, že jsme na tom dobře, takže furt stejný," uvedl.

Plzeň v nastavení rozhodla o vítězství 1:0, ale Škoda to nebere tragicky. "Samozřejmě by to bylo lepší, kdyby to bylo 0:0. Že dali gól v 92. minutě, bohužel pro nás. Ale my jsme sem jeli vyhrát, a to se nám povedlo, takže si myslím, že jsme splnili svoje a tamto jsme ovlivnit nemohli," vysvětlil.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

-1°C

Dnes je neděle 18. března 2018

Očekáváme v 9:00 -5°C

Celá předpověď