Náročná a nebezpečná trať mi vyhovuje, pochvaloval si Kolomý

foto Rallye Dakar - 3. etapa (Termas de Río Hondo - San Salvador de Jujuy), kamiony, 5. ledna. Martin Kolomý z ČR.

Uyuni (Bolívie) - Nejen s náročnou tratí a velkou nadmořskou výškou, ale i s rozmary počasí museli ve čtvrtek bojovat účastníci Rallye Dakar. V páté etapě si užili nejprve teplo, následně průtrž mračen s kroupami, v horách sníh a v závěrečném bivaku i písečnou bouři s teplotami lehce nad nulou. Nejlépe z Čechů se s tím popasoval Martin Kolomý, který byl mezi kamiony druhý a posunul se v průběžném pořadí na šesté místo.

"Etapu jsme si opravdu užili. Už to začalo fantastickou atmosférou po příjezdu do Bolívie, která nás zdravě nabudila. Jelo se v horách s nebezpečnými srázy a proměnlivým počasím, což mi vyhovuje," uvedl pilot týmu Tatra Buggyra.

Předešlé dvě etapy se jely jako maratonské bez asistence, posádky si základní úpravy vozů dělaly samy. Opravoval i Kolomý a spol. "Podařilo se nám před etapou vyměnit vadné boostové čidlo, takže motor šlapal jako hodinky. Druhé místo je perfektní a celkové umístění je pořád reálné. Vždyť je před námi ještě více jak půlka Dakaru," řekl Kolomý, který na nového lídra kategorie Federica Villagru z Argentiny ztrácí 9:36 minuty.

Nejlepší výsledek v dosavadním průběhu rallye si připsal Kolomého týmový kolega Jaroslav Valtr, který byl ve čtvrtek desátý a celkově je osmnáctý. "Tahle etapa mi sedla, bohužel jsme zase startovali až čtyřiadvacátí, takže jsme jeli ve vláčku a hodně v prachu a to se špatně předjíždí. Bylo to hodně rizikový, hlavně v horách po úzkých cestách s velkými srázy a propastmi, takže jsme museli jet opatrně," uvedl Valtr, jenž už se těšil na to, jak v pátek odstartuje víc vpředu.

Naopak první vážnější problémy musel řešit Martin Macík mladší, který ztratil 23 minut opravou kamionu. "Pak následovala stíhací jízda a předjíždění několika kamionů zpět a třeba i honička s kamazem," uvedl řidič liazu, který se přesto v průběžném pořadí posunul o jedno místo. "Hlavy jsme měli jak pátrací balóny a mému navigátorovi málem vypadly oči z důlků," doplnil s ohledem na vysokou nadmořskou výšku na sociální síti.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

14°C

Dnes je úterý 25. října 2016

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď