Nálety v Jemenu zasáhly hotel, zahynulo nejméně 35 lidí

foto Lidé odnášejí jednu z obětí po náletu poblíž jemenské metropole Saná, který zasáhl hotel.

Saná - Při náletu poblíž jemenské metropole Saná byl ráno zasažen hotel. Z trosek bylo vyproštěno zatím 35 těl, uvedla s odvoláním na záchranáře agentura Reuters. Místní úřady však podle agentury AP tvrdí, že mrtvých může být až 60. Povstalecká televize Massíra z útoku obvinila provládní koalici, kterou podporuje Saúdská Arábie a která proti povstalcům bojuje. Představitelé této koalice se k incidentu zatím nevyjádřili.

Muž vylézá z hotelu po náletu poblíž jemenské metropole Saná. Při náletu byl zasažen malý dvoupodlažní hotel, který leží v oblasti Arhab asi 35 kilometrů severně od Saná.

Jemen sužuje od roku 2014 konflikt, v němž proti sobě bojují menšinoví šíitští Húsíové podporovaní šíitským Íránem a vláda prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Té pomáhá Západem podporovaná koalice v čele se sunnitskou Saúdskou Arábií.

Vládní jednotky mají pod kontrolou většinu území na jihu a východě země, povstalci ovládají severozápad včetně metropole Saná.

Válka v Jemenu už si vyžádala více než 10.000 lidských životů a přinutila přes tři miliony lidí opustit domov. Nějakou formu pomoci potřebuje podle OSN 19 milionů lidí z celkových zhruba 26 milionů, kteří v Jemenu žijí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je čtvrtek 16. srpna 2018

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď