Naděje na Jágrův start na SP žije, sám ho zatím nezavrhl

foto Český útočník Jaromír Jágr se raduje z gólu.

Praha - Hvězdný útočník Jaromír Jágr sice již několikrát v průběhu sezony avizoval, že jeho start na zářijovém Světovém poháru nepřipadá v úvahu a podobné myšlenky vcelku rázně odmítal, ale situace podle všeho nemusí být tak jasná. Generální manažer českého hokejového týmu Martin Ručinský prozradil, že čtyřiačtyřicetiletý tahoun Floridy nabídku zahrát si v Torontu sice zatím nepřijal, ale ani nezamítl.

"Mluvili jsme spolu po telefonu, celou situaci jsme podrobně probírali, já mu řekl svůj názor na to, jestli by měl hrát, neměl hrát, mohl nebo nemohl... Musím říct, že to rozhodně neodmítl; neřekl ani ne, ani jo," přiblížil Ručinský na dnešní tiskové konferenci v Praze rozhovor dvou velkých postav historie českého hokeje.

Asistent trenéra české hokejové reprezentace Martin Ručinský 2. března v Praze komentuje pro novináře šestnáctičlennou nominaci týmu na zářijový Světový pohár.

"Skončilo to tak, že jsem mu řekl, ať to teď nechá být, že ho tam teď psát nebudeme. Čeká ho finální fáze sezony, tak ať se soustředí s Floridou na play off. Souhlasil s tím a bylo to zároveň i jeho přání, aby nebyl nominovaný v té první vlně," uvedl Ručinský.

Realizační tým tak bude očekávat Jágrovo rozhodnutí s koncem klubové sezony. "Necháme to na období po sezoně, až odehraje play off. Uvidíme, jak se bude cítit. Řekl jsem mu, že je to na něm, jak se rozhodne. Je to o tom, jestli bude mít chuť hrát, nebo ji mít nebude," vysvětlil Ručinský.

"Žádným způsobem jsem ho nepřemlouval. Sám bych to neměl rád být vystavovaný do takové pozice, takže jsme to nechali otevřené s tím, že si promluvíme ještě po sezoně. Dáme mu čas, aby věděl, jak se bude cítit. Jak na tom bude fyzicky. Jestli se bude chtít připravit na Světový pohár. Je to také zásah do jeho letní přípravy. Je to plně na něm, jak se sám rozhodne," doplnil Ručinský.

Přemlouvat nikoho nehodlá ani hlavní kouč Josef Jandač. Bez ohledu na to, o koho jde. "Už dopředu jsme avizovali, že v první nominaci nebude. Všichni víme, jak Jarda hraje, a budeme čekat na jeho rozhodnutí," řekl Jandač.

Teoreticky ale může nastat případ, že ještě 1. června, kdy je nutné podle reglementu turnaje doplnit do nominace zbývajících sedm hráčů, bude Jágr s Panthers ve hře o Stanley Cup a klubovou sezonu ještě nebude mít uzavřenou. "To nám holt bude muset říct, jak se rozhodl," pousmál se Jandač.

Florida prožívá výbornou sezonu a v jejím průběhu se zařadila k aspirantům na závěrečné boje play off. "Samozřejmě se to může stát. Buď pak řekne 'ano', nebo řekne 'ne', my se podle toho tak i zařídíme. Ale kategorické 'ne' zatím neřekl, trošku ho už taky známe," narážel Jandač na to, že i v minulosti Jágr s rozhodnutím mnohdy dlouze otálel.

Po loňském domácím světovém šampionátu se však zdálo, že byl definitivní tečkou za jeho účinkováním v reprezentačním dresu. "Ani pro něho to není jednoduché. Nechce hazardovat se svým jménem, chce být naprosto připravený. A také si myslím, že si vyzkouší ještě trošičku jiný rychlostní stupeň v play off a tam bude vidět, jak se mu bude dařit nebo nebude," uzavřel Jandač.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

10°C

Dnes je čtvrtek 23. února 2017

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď