Na úvod testů F1 byl Vettel nejrychlejší, Hamilton nejpilnější

foto Němec Sebastian Vettel z Ferrari byl nejrychlejším jezdcem úvodního dne oficiálního testování týmů před začátkem sezony formule 1. Na okruhu v Barceloně dosáhl čtyřnásobný mistr světa skoro o půl sekundy lepšího času než druhý Lewis Hamilton z Mercedesu. Britský úřadující šampion byl pro změnu zdaleka nejpilnějším jezdcem dne, s novým Stříbrným šípem absolvoval celkem 156 kol.

Barcelona - Němec Sebastian Vettel z Ferrari byl nejrychlejším jezdcem úvodního dne oficiálního testování týmů před začátkem sezony formule 1. Na okruhu v Barceloně dosáhl čtyřnásobný mistr světa skoro o půl sekundy lepšího času než druhý Lewis Hamilton z Mercedesu. Britský úřadující šampion byl pro změnu zdaleka nejpilnějším jezdcem dne, s novým Stříbrným šípem absolvoval celkem 156 kol.

Vettel, který stihl 69 kol, byl jen o necelé tři desetiny sekundy pomalejší než vicemistr světa Nico Rosberg z Německa při vítězství v loňské kvalifikaci na Velkou cenu Španělska. "Ferrari se zdá opravdu velice silné. Očekáváme, že letos bude pro nás představovat velké nebezpečí," řekl Rosberg, který bude testovat nový mercedes v úterý.

Třetí čas zajel Australan Daniel Ricciardo v Red Bullu před finským pilotem Williamsu Valtterim Bottasem.

Premiérové letošní oficiální testování potrvá do čtvrtka, další jízdy na barcelonské trati přijdou na řadu od 1. do 4. března. Sezona čítající 21 závodů odstartuje 20. března Velkou cenou Austrálie v Melbourne.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

13°C

Dnes je pátek 28. října 2016

Očekáváme v 17:00 12°C

Celá předpověď