Na Ukrajině havaroval autobus jedoucí do Prahy, jeden Čech zraněn

Nehoda autobusu - ilustrační foto.

vydáno: 18.07.2012, 18:23 | aktualizace: 18.07.2012 18:26

Kyjev - V Záporožské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny dnes havaroval autobus jedoucí z Doněcka do Prahy. Podle místních médií vůz sjel ze silnice do příkopu, z deseti cestujících na místě zahynula devětačtyřicetiletá Ukrajinka. Podle českého ministerstva zahraničí byl jeden český pasažér lehce zraněn.

Reklama

Policie oznámila, že řidič autobusul nezvládl řízení a sjel mimo vozovku, kde se autobus převrátil na bok. Ukrajinská cestující zůstala pod vozem a její mrtvé tělo muselo být vyproštěno s pomocí hydraulického zařízení. Všichni ostatní pasažéři utrpěli zranění, ale většina z nich hospitalizaci odmítla. Jednu Ukrajinku záchranná služba odvezla do nemocnice.

Mluvčí ministerstva zahraničí ČR Karel Šrol ČTK řekl, že v autobusu jelo několik českých občanů, z nichž jeden utrpěl lehké zranění. Situací českých cestujících se zabývá generální konzulát ČR v Doněcku.

Autor:
www.ctk.cz

Zpět
Další články k tématu: , , ,

Diskuse k článku

19.07.2012 04:30
Cech: Kdo z Cechu jezdi proboha na Ukrajinu autobusem? Nevite...


Související zprávy

Anketa

Zajímáte se o to, kde se šije vaše oblečení? (zpráva)

37% Ano
63% Ne
Celkem hlasovalo 2512 uživatelů.
Reklama
Dnes je 20.5.2013, svátek má Zbyšek
Reklama
Reklama
Kauza MUS
Kauza MUS

Soud nepřerušil proces, obžalovaní nechtějí vypovídat
Fotogalerie

Úmrtí Komárka
Úmrtí Komárka

Zemřel Valtr Komárek, jeden z hlavních aktérů listopadu 1989

Velikost textu: a a A