Na MS ve vodním slalomu budou Češi obhajovat dva tituly

foto Kajakář Jiří Prskavec a kajakářka Kateřina Kudějová vystoupili 18. září v Praze na tiskové konferenci před odletem reprezentace na mistrovství světa ve vodním slalomu ve francouzském Pau.

Pau (Francie)/Praha - Dva světové tituly ze šampionátu v roce 2015 v Londýně budou na nadcházejícím mistrovství světa ve vodním slalomu v Pau obhajovat čeští reprezentanti. Zatímco kajakář Jiří Prskavec po bronzové medaili z mistrovství Evropy a výkonech ve Světovém poháru patří opět k favoritům, mistryni světa z Londýna Kateřině Kudějové se v této sezoně příliš nedaří. Mistrovství světa ve Francii potrvá od úterka do neděle, vedle slalomářů budou o světové tituly bojovat také sjezdaři na divoké vodě.

Na mistrovství světa 2015 získali čeští vodní slalomáři šest medailí. Vedle Kudějové a Prskavce uspěla také stříbrná kanoistka Kateřina Hošková, která bude v Pau chybět, protože kvůli mateřským povinnostem neabsolvovala jarní nominační závody. Zastoupit ji může vicemistryně Evropy z letošního roku Tereza Fišerová. Tři medaile získali Češi v hlídkách, zvítězili kajakáři i kajakářky a druhé skončily kanoistky.

V Pau se budou největší naděje vkládat do silné sestavy českých kajakářů. Vedle bronzového medailisty z loňské olympiády v Riu Prskavce bude o medaili bojovat také vítěz Světového poháru a aktuálně první muž světového žebříčku Vít Přindiš. Na mistrovství světa bude startovat potřetí, zatím nikdy nepostoupil do finále.

Do finále by se ráda dostala také Kudějová, která na mistrovství Evropy skončila čtrnáctá a ve Světovém poháru si první finálovou účast vybojovala až v závěrečném díle seriálu ve španělském Seu d'Urgell. Na bronzovou medaili z mistrovství Evropy mohou v neolympijské kategorii deblkanoistů navázat Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, kteří letos skončili druzí v celkovém pořadí Světového poháru.

Poprvé od roku 1993 budou mít vodní slalomáři společné mistrovství světa se sjezdaři na divoké vodě. Na loňském MS ve sjezdu získala česká výprava dvanáct medailí. Mistry světa ve sprintu se stali Ondřej Rolenc a Martina Satková, kteří nebudou chybět ani v Pau.

Program MS:

Úterý 26. září: vodní slalom - 9:00 hlídky C1 muži, K1 ženy, K1 muži, C1 ženy, C2 muži, C2 mix,

sjezd - 14:15 hlídky C1 muži, K1 ženy, K1 muži, C1 ženy, C2 muži, C2 ženy.

Středa 27. září: vodní slalom - 9:15 kvalifikace C2 muži, C1 ženy, K1 muži,

sjezd - 16:30 kvalifikace K1 ženy, K1 muži, C1 ženy, C1 muži.

Čtvrtek 28. září: vodní slalom - 9:15 kvalifikace 1. kolo K1 ženy, C1 muži, 12:00 semifinále C2 mix, 12:15 kvalifikace 2. kolo K1 ženy, C1 muži, 14:25 finále C2 mix,

sjezd - 15:45 kvalifikace C2 muži, C2 ženy.

Pátek 29. září: vodní slalom - 12:05 semifinále C2 muži, C1 ženy, K1 muži, 16:35 finále C2 muži, C1 ženy, K1 muži.

Sobota 30. září: vodní slalom - 10:30 semifinále K1 ženy, C1 muži, 15:10 finále K1 ženy, C1 muži,

sjezd - 18:15 finále K1 ženy, K1 muži, C1 ženy, C1 muži, C2 muži, C2 ženy.

Neděle 1. října: vodní slalom - 10:30 slalomcross.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK