Na Jizerce v Jizerských horách teplota klesla k minus 20 stupňům

foto Zima v Jirezských horách. Ilustrační foto.

Praha - Mrazivou noc má za sebou Liberecký kraj, na Jizerce v Jizerských horách teplota dokonce klesla k minus 20 stupňům Celsia. Silnice v kraji jsou převážně suché a vymrzlé, místy může dopravu komplikovat mlha, vyplývá z informací na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic. Na Pelhřimovsku dnes ráno místy komplikuje dopravu mlha, na Žďársku jsou na vedlejších silnicích zmrazky. Silnice na horách Vsetínska pokrývá vrstva ujetého sněhu a ledu. Viditelnost místy snižuje mlha a cesty navíc mohou místy namrzat.

Liberecký kraj

Mrazivou noc má za sebou Liberecký kraj, na Jizerce v Jizerských horách teplota dokonce klesla k minus 20 stupňům Celsia. Silnice v kraji jsou převážně suché a vymrzlé, místy může dopravu komplikovat mlha, vyplývá z informací na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Na silnicích nižších tříd v Jizerských horách jsou zmrazky, v západní části Krkonoš na nich leží zbytky zledovatělého sněhu a inertně udržované úseky III. tříd ve vyšších polohách Českolipska jsou zplužené a posypané.

Neprůjezdný je podle policie jeden jízdní pruh v Partyzánské ulici v České Lípě, kde se kolem 5:45 srazil autobus s osobním vozem. Zranění utrpěl jeden člověk. Policie předpokládá, že omezení v dopravě tam potrvá asi do 8:45.

Přes den by mělo být v kraji podle předpovědi většinou zataženo, během dne místy oblačno až polojasno. Nejvyšší denní teploty budou od nuly do minus tří stupňů Celsia, na horách bude ještě asi o čtyři stupně chladněji.

Pardubický kraj

Sníh ze silnic v Pardubickém kraji téměř zmizel. Jeho umrzlé zbytky zůstávají na malých komunikacích ve výše položených oblastech. Uvádí to dnes Správa a údržba silnic Pardubického kraje.

Řidiči by měli jet opatrně zvláště v okolí Ústí nad Orlicí, Vysokého Mýta a Žamberka. Uježděná sněhová vrstva pokrývá na některých místech také vedlejší silnice v Železných horách.

Dnes ráno bylo v Pardubickém kraji převážně zataženo, vál slabý vítr. Teploty se pohybovaly v intervalu od minus devíti do minus tří stupňů.

Kraj Vysočina

Na Pelhřimovsku dnes ráno místy komplikuje dopravu mlha, na Žďársku jsou na vedlejších silnicích zmrazky. Řidiči tam podle silničářů musejí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Ostatní silnice na Vysočině jsou většinou holé, suché, vymrzlé a sjízdné bez omezení.

Teploty se v kraji pohybují od tří do šesti stupňů pod nulou. Je převážně oblačno až zataženo, beze srážek, vane slabý vítr. Podle předpovědi bude dnes zataženo, přechodně oblačno až polojasno. Ojediněle se může objevit slabé sněžení. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou minus čtyř stupňů až nuly. Mírný severovýchodní až východní vítr bude večer zesilovat a měnit se na jihovýchodní.

Zlínský kraj

Silnice na horách Vsetínska pokrývá vrstva ujetého sněhu a ledu. Viditelnost místy snižuje mlha a cesty navíc mohou místy namrzat. Jsou tak sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Ostatní silnice ve Zlínském kraji jsou holé, na Vsetínsku mokré po chemickém ošetření, jinde vlhké nebo suché a vymrzlé. Vyplývá to z údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR.

V kraji je oblačno až zataženo, místy silný vítr. Teplota se ráno pohybovala od minus 16 do minus čtyř stupňů Celsia. Odpoledním maximem budou podle meteorologů plus dva stupně. Ojediněle by mohlo slabě sněžit. Podobné počasí předpověď očekává i v pátek a v sobotu, kdy se ale přes den mírně oteplí až na plus pět stupňů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

5°C

Dnes je pátek 15. prosince 2017

Očekáváme v 15:00 4°C

Celá předpověď