Muž, který zveřejnil video s vraždou na facebooku, se zastřelil

foto Logo Facebooku. Ilustrační foto.

Filadelfie (USA) - Američan, který umístil na facebook video zachycující vraždu důchodce, spáchal sebevraždu. Informovala o tom dnes policie státu Pensylvánie, která sedmatřicetieltého Steva Stephense po intenzivním pátrání objevila a "krátce pronásledovala". Šéf firmy Facebook Mark Zuckerberg dnes podle agentury Reuters přislíbil, že se společnost pokusí zveřejňování podobně násilného obsahu zabránit.

Stephens na nahrávce zastřelil zjevně náhodně vybraného čtyřiasedmsedátiletého muže, jehož potkal na chodníku v Clevelandu ve státě Ohio. Policisté jej po dvoudenním pátrání objevili dnes na severozápadě sousední Pensylvánie. Když se jej pokoušeli zadržet, dal se na útěk a po krátkém pronásledování se zastřelil.

Stephens zveřejnil celou sérii videí. V jedné tvrdil, že se chystá spáchat vraždu, za niž přičetl vinu své přítelkyni. Její jméno donutil na nahrávce s vraždou vyslovit i svou oběť. Na dalším záznamu pak tvrdil, že už zabil 13 lidí a nehodlá přestat, dokud jej policie nedopadne.

Zuckerberg vyjádřil jménem celé firmy účast blízkým zastřeleného muže. "Budeme stále dělat všechno, co je v našich silách, abychom předešli podobným tragédiím," řekl šéf celosvětové sociální sítě během dnešní výroční konference softwarových vývojářů. Společnosti již v pondělí oznámila, že hodlá přezkoumat možnosti blokování příspěvků s násilným či jinak nevhodným obsahem.

Stephens tři zmíněná videa umístil na facebook v rozpětí několika minut. Jeho účet společnost zablokovala 23 minut po ohlášení videa.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

-2°C

Dnes je sobota 17. března 2018

Očekáváme v 19:00 -3°C

Celá předpověď