MS 1999 v klasickém lyžování

Ramsau (Rakousko) - 18.-28. února:

Běh na lyžích - muži:

30 km volně:

1. Mika Myllylä (Fin.) 1:15:26,2 hod., 2. Thomas Alsgaard -35,3, 3. Bjorn Dählie (oba Nor.) -42,5, 4. Valbusa (It.) -1:09,7, 5. Stadlober (Rak.) -1:11,2, 6. Bergström (Švéd.) -1:29,1, ...22. Martin Koukal -4:51,4, 33. Petr Michl -5:59,3, 37. Jiří Magál -7:00,6, 42. Václav Korunka (všichni ČR) -7:55,1.

10 km klasicky:

1. Mika Myllylä (Fin.) 24:19,2, 2. Alois Stadlober (Rak.) -15,5, 3. Odd-Björn Hjelmeset (Nor.) -17,9, 4. Prokurorov (Rus.) -19,5, 5. Dählie -26,4, 6. Jevne (oba Nor.) -26,8, ...20. Lukáš Bauer -1:10,4, 32. Václav Korunka -1:59,0, 46. Martin Koukal (všichni ČR) -2:17,2, 60. Jiří Magál (ČR) 2:53,2.

Kombinace (15 km volně):

1. Thomas Alsgaard (Nor.) 41:35,9, 2. Mika Myllylä (Fin.) -0,7 s, 3. Fulvio Valbusa (It.) -22,7, 4. Isometsä (Fin.) -23,6, 5. Mae (Est.) - 24,1, 6. Dählie (Nor.) -24,5, ...13. Lukáš Bauer -43,2, 23. Martin Koukal 2:11,0, 40. Jiří Magál -3:30,8, 45. Václav Korunka (všichni ČR) 4:08,1.

Štafeta 4x10 km:

1. Rakousko (Gandler, Stadlober, Botvinov, Hoffmann) 1:35:07,5 hod., 2. Norsko (Bjervig, Jevne, Dählie, Alsgaard) - 0,2, 3. Itálie (Di Centa, Valbusa, Maj, Fauner) -1:30,6, 4. Německo -1:46,4, 5. Finsko -1:48,8, 6. Švédsko -2:43,3, ...8. Česká republika (Bauer, Korunka, Magál, Koukal) -4:43,8.

50 km klasicky:

1. Mika Myllylä (Fin.) 2:18:08,7 hod., 2. Andrus Veerpalu (Est.) -31,8, 3. Michail Botvinov (Rak.) -1:43,6, 4. Jonsson (Švéd.) - 2:26,9, 5. Stadlober (Rak.) -2:56,4, 6. Skjeldal (Nor.) -3:14,8, ...46. Stanislav Řezáč (ČR) -18:12,5.

Běh na lyžích - ženy:

15 km volně:

1. Stefania Belmondová (It.) 38:49,0 min., 2. Kristina Šmigunová (Est.) -30,4, 3. Maria Theurlová (Rak.) -45,5, 4. Nilsenová (Nor.) -1:24,7, 5. Rezcovová -1:34,6, 6. Danilovová -1:35,2, ...31. Petra Letenská -4:44,0, 33. Kateřina Hanušová (obě ČR) -4:49,1, Kateřina Neumannová (ČR) nedokončila.

5 km klasicky:

1. Bente Martinsenová (Nor.) 12:49,8 min, 2. Olga Danilovová (Rus.) -12,7, 3. Kateřina Neumannová (ČR) -17,2, 4. Nagejkinová -25,0, 5. Gavriljuková (obě Rus.) -29,4, 6. Ševčenková -40,3, 33. Kateřina Hanušová (ČR) -1:30,4, 45. Zuzana Kocumová -1:48,4, 52. Kamila Rajdlová (obě ČR) -2:00,9.

Kombinace (10 km volně):

1. Stefania Belmondová (It.) 29:38,9 min., 2. Nina Gavriljuková (Rus.) - 28,9, 3. Irina Taraněnková-Tereliová (Ukr.) -34,4, 4. Rezcovová -39,4, 5. Danilovová (obě Rus.) -46,7, 6. Šmigunová (Est.) -52,5, ..., 19. Kateřina Hanušová -3:10,3, 27. Zuzana Kocumová - 3:36,7, Kateřina Neumannová (všechny ČR) do závodu nenastoupila.

30 km klasicky:

1. Larissa Lazutinová 1:29:19,9 hod., 2. Olga Danilovová (obě Rus.) -1:34,0, 3. Kristina Šmigunová (Est.) -1:54,7, 4. Nagejkinová (Rus.) -2:11.0, 5. Taraněnková-Tereliová (Ukr.) -2:21,9, 6. Sinkevičová (Běl.) -2:28.3 ...40. Petra Letenská (ČR) -11:12.8, 44. Kamila Rajdlová (ČR) -11:55,1.

Štafeta 4x5 km:

1. Rusko (Danilovová, Lazutinová, Rezcovová, Gavriljuková) 53:05,9, 2. Itálie (Valbusová, Paruzziová, Confortolová, Belmondová) -1:25,5, 3. Německo (Bauerová, Rothová, Sachenbacherová, Willeová) -2:07,8, 4. Norsko -2:10,8, 5. Švýcarsko -2:25,8, 6. Ukrajina -2:37,0, 7. Česká rep. (Kocumová, Neumannová, Letenská, Hanušová) -2:38,5.

Severská kombinace:

Jednotlivci:

1. Bjarte Engen Vik (Nor.) 37:04,8 min, 2. Samppa Lajunen (Fin.) -34,5, 3. Dmitrij Sinicyn (Rus.) -1:52,9, 4. Bal (Fr.) -2:20,1, 5. Braaten (Nor.) - 2:34,7, 6. Ogiwara (Jap.) -2:36,0, ...10. Milan Kučera - 3:20,6, 28. Pavel Churavý -5:58,3, 34. Jan Matura (všichni ČR) -6:26,7, Ladislav Rygl po skoku (33.místo) na start běhu nenastoupil.

Sprint:

1. Bjarte Engen Vik (Nor.) 17:48,4, 2. Mario Stecher (Rak.) -30,2 s, 3. Kenži Ogiwara (Jap.) -31,0, 4. Manninen -38,3, 5. Lajunen (oba Fin.) -40,3, 6. Mori (Jap.) -42,2, ...19. Ladislav Rygl, 29. Pavel Churavý, 49. Jan Matura, Milan Kučera (všichni ČR) nedokončil.

Družstva:

1. Finsko (Mantila, Nurmela, Lajunen, Manninen) 49:34,2 min., 2. Norsko (Lundberg, Elden, Braaten, Vik) -1:14,7 min., 3. Rusko (Parfjonov, Stoljarov, Sinicyn, Fadějev) -1:53,2, 4. Francie - 1:53,3, 5. Japonsko -2:30,5, 6. Německo -2:37,9, 7. Rakousko - 3:34,4, 8. Česká republika (Churavý, Šmejc, Kučera, Rygl) -4:20,1.

Skoky na lyžích:

K-120:

1. Martin Schmitt 263,4 b (126+129,5), 2. Sven Hannawald (oba Něm.) 261,7 (127+127), 3. Hideharu Mijahira (Jap.) 258,8 (125,5+128), 4. Ahonen (Fin.) 254,1 (123,5+126), 5. Funaki 251,5 (122+125,5), 6. Harada (oba Jap.) 246,8 (119,5+126,5), ...28. Jakub Sucháček 166,1 (105,5+101,5), 34. Michal Doležal 76,5 (100), 48. Jakub Janda 50 (90), 50. Jakub Jiroutek (všichni ČR) 46,8 (86).

K-90:

1. Kazujoši Funaki 255,0 bodů (96+94 m), 2. Hideharu Mijahira 253,5 (95,5+93,5), 3. Masahiko Harada (všichni Jap.) 252,0 (98+94), 4. Ahonen (Fin.) 249,0 (94+93), 5. Höllwarth (Rak.) 247,5 (94,5+92), Kasai (Jap.) 247,5 (95+92), ...11. Jakub Sucháček 229,0 (94,0+86,0), 31. Michal Doležal 178,0 (88+83), 33. Jakub Janda (všichni ČR) 107 (86,5), 51. Jakub Jiroutek (ČR) 92 (80,5).

Družstva (K-120):

1. Německo (Hannawald, Duffner, Thoma, Schmitt) 988,9 bodu, 2. Japonsko (Kasai, Mijahira, Harada, Funaki 987,0, 3. Rakousko (Widhölzl, Höllwarth, Schwarzenberger, Horngacher) 905,5, 4. Finsko 855,7, 5. Slovinsko 762,3, 6. Norsko 707,1, 7. Česká republika (Doležal, Jiroutek, Janda, Sucháček) 639,5. Výkony závodníků ČR: Sucháček 122,5+104, Doležal 101,5+117, Janda 97,5+93, Jiroutek 90+92.

Konečné pořadí zemí:

zlato stříbro bronz 1. Norsko

4

3

2 2. Finsko

4

2

- 3. Rusko

2

3

2 4. Itálie

2

1

2 5. Německo

2

1

1 6. Rakousko 1

2

3 6. Japonsko 1

2

3 8. Estonsko -

2

1 9. ČR

-

-

1 9. Ukrajina -

-

1

Historické pořadí zemí na MS:

Z

S

B

C 1. Norsko

99 89 85 273 2. SSSR/Rusko

73 58 52 183 3. Finsko

70 88 70 228 4. Švédsko

53 40 49 142 7. NDR/NSR/Německo 30 24 29

83 8. Japonsko

9

9

6

24 9. ČSSR/ČR

8 16 19

43 10. Itálie

8 13 16

37 11. Rakousko

8 12 17

37 12. Kazachstán

3

2

2

7 13. Polsko

2

2

5

9 14. Švýcarsko

1

3

7

11 15. Jugoslávie

1

-

-

1 16. Francie

-

2

3

5 17. Estonsko

-

2

1

3 17. USA

-

2

1

3 19. Bulharsko

-

-

1

1 19. Ukrajina

-

-

1

1

Nejúspěšnější lyžaři na klasickém MS:

Celkem Z S B Vjalbeová (Rus.) 17/11 14 3 0 Dählie (Nor.)

17/12 9 5 3 Kulakovová (Rus.) 17/9

9 3 5 Lazutinová (Rus.) 11/7

9 2 0 Koltjinová (Rus.) 14/8

9 1 4 Jernberg (Švéd.) 15/10 8 3 4 Smetaninová (Rus.) 17/9

7 5 5 Svan (Švéd.)

11/7

7 3 1

Pozn.: Za lomítkem je uveden počet počet medailí jen ze závodů jednotlivců.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je úterý 22. května 2018

Očekáváme v 11:00 21°C

Celá předpověď