Možná je i dobře, že máme Němce hned na úvod, řekl Černý

foto Záložník Václav Černý hovoří s novináři 14. června v Praze na srazu fotbalové reprezentace do 21 let před evropským šampionátem v Polsku.

Praha - Ofenzivní záložník Václav Černý vítá, že fotbalová reprezentace do 21 let změří síly s největším favoritem evropského šampionátu Německem hned v nedělním prvním utkání základní skupiny. Devatenáctiletý hráč Ajaxu Amsterodam věří, že "Lvíčata" na závěrečném turnaji v Polsku navážou na výkony z kvalifikace a postoupí navzdory pozici outsidera do semifinále.

"Německo je favoritem vždy. Možná je to i dobře, že je máme první zápas. Připravíme se na ně jako na každého soupeře v kvalifikaci. Nebojíme se toho, rozdáme si to s nimi. Připravíme se na ně důkladně, protože to umíme," řekl novinářům Černý.

"Na každém se dají najít slabiny, i na Němcích. Rozebereme si je s trenéry u videa, pobavíme se o nich a zkusíme vymyslet něco, aby to na ně platilo," dodal Černý.

Jeho celek se v papírově nejtěžší skupině C vedle Německa utká ještě s Itálií a Dánskem. Do semifinále postoupí jen vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst.

"Kdybychom nejeli s cílem postoupit, nemuseli bychom ani jezdit, to je jasné. Chceme se dostat co nejdál a hrát takový fotbal, jaký jsme hráli celou kvalifikaci. A uvidíme, kam nás to vynese," řekl Černý.

"Co se týče jmen, tak je to asi jedna z nejtěžších skupin, ale na Euru se už moc vybírat nedá. Postupový klíč je náročný. Když je dvanáct týmů, je logické, že jen ti nejlepší jdou dál," konstatoval Černý.

S třemi góly byl třetí nejlepší český střelec kvalifikace. "Mojí ambicí je, abych pomohl týmu třeba tak jako v kvalifikaci. Abych tu svou kvalitu dal ve prospěch týmu," prohlásil Černý.

V kádru české jednadvacítky jsou už čtyři hráči, kteří si připsali start za reprezentační "áčko". "Dostat se do nároďáku není snadné. Určitě je to pro mě motivace, že to vidím takhle zblízka. Že kluci z jednadvacítky, s kterými hraji, už tam jsou," řekl Černý.

Ajax na začátku června opustil trenér Peter Bosz, pod kterým Černý nedostával v uplynulé sezoně v A-týmu prakticky žádné šance. Mužstvo by měl převzít Marcel Keizer, jenž vedl českého mladíka v rezervním celku. "V Holandsku se říká, že je to na 99 procent, že to ještě není stoprocentní. Po minulé sezoně se už nebudu nějak radovat, ale kdyby to vyšlo, snad by to bylo dobré," věřil Černý.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

17°C

Dnes je pátek 27. dubna 2018

Očekáváme v 3:00 7°C

Celá předpověď