MOV přijal všechny čtyři kandidatury na olympijské hry 2024

foto Mezinárodní olympijský výbor přijal všechny čtyři kandidatury na pořádání olympijských her v roce 2024. Na snímku logo kandidátů z Paříže.

Lausanne - Mezinárodní olympijský výbor přijal všechny čtyři kandidatury na pořádání olympijských her v roce 2024. Do dnešní uzávěrky je oficiálně předložili zástupci Los Angeles, Paříže, Říma i Budapešti. Pořadatele her MOV vybere v září 2017 na zasedání v Limě.

Mezinárodní olympijský výbor přijal všechny čtyři kandidatury na pořádání olympijských her v roce 2024. Na snímku logo kandidátů z Los Angeles.

Prezident MOV Thomas Bach ocenil, že všechny projekty odpovídají zásadám "Agendy 2020", díky níž je podání kandidatury jednodušší a uspořádání her levnější a lukrativnější. Všechna města se podle něho v maximální míře snaží využít již existujících nebo dočasných sportovišť.

Mezinárodní olympijský výbor přijal všechny čtyři kandidatury na pořádání olympijských her v roce 2024. Na snímku logo kandidátů z Říma. Vlevo je prezident Italského olympijského svazu Giovanni Malago.

Města zatím předložila první část kandidátských projektů, které se týkaly celkové vize, koncepce a strategie. Další dvě fáze budou následovat, ta poslední má uzávěrku v únoru 2017.

Tři uchazeči už rovněž představili své kandidátské logo, výjimkou je jen Budapešť. O hry chtěl původně usilovat i Hamburk, jeho obyvatelé to ale v listopadovém referendu odmítli.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

6°C

Dnes je neděle 23. října 2016

Očekáváme v 13:00 5°C

Celá předpověď