Moravec se uzdravuje, závěrečnou přípravu postaví na střelbě

foto Exhibiční mistrovství České republiky v biatlonovém supersprintu, 25. března v areálu Břízky v Jablonci nad Nisou. Ondřej Moravec.

Praha - Zdravotní stav Ondřeje Moravce se zlepšil, český biatlonista tak pozítří odjede do slovinské Pokljuky na plánované soustředění před mistrovstvím světa v Oslu. Obhájce kompletní sbírky medailí z loňského šampionátu ve finském Kontiolahti skolila na zámořské štaci Světového poháru nemoc, z nejhoršího už je ale venku. Nyní věří, že zdravotní patálie nezanechá nějaké větší stopy na formě.

"Zlepšuje se to, i když tomu ještě něco chybí a není to úplně ono. Alespoň jsem přežil cestu, to nejhorší je za mnou, snad se to teď bude zlepšovat," řekl Moravec po dnešním návratu z amerického střediska Presque Isle, kde musel vynechat sprint, stíhací závod i štafetu.

Když čeští biatlonisté odlétali do České republiky, Moravec poprvé po šesti dnech opustil uzavřený prostor. "Z toho pět dnů jsem strávil v posteli a proležel, potil jsem se, pil čaj a snažil se zdravotní stav zlepšit," uvedl. "Tři dny jsem měl ale zvýšenou teplotu kolem 38 stupňů, což není pro mě. Znám své tělo a vím, že to prostě není dobrý," řekl.

Nemoc u něj propukla po přesunu z kanadského Canmore. "Nasedli jsme do letadla, kde bylo snad 45 stupňů a za deset minut tam bylo tak 15. Tyhle náhlé změny teploty, dlouhé cestování kvůli zpoždění, brzké vstávání po závodu, tělo nedostalo odpočinek... To byla kombinace, kterou jsem prostě nevydržel. Odskákalo to víc lidí z ostatních týmů," podotkl Moravec.

Od sobotního rána už je ale bez teplot a nyní se připravuje na cestu do Pokljuky, kde český tým absolvuje závěrečnou přípravu na MS. "Budu muset začít pomaleji, ale jsem realista a nečekám od toho nějak skvělou běžeckou formu," tušil Moravec. "Ale zase jsem si teď týden pořádně odpočinul," dodal v nadsázce.

Bude se proto soustředit hlavně na vyladění střelecké formy. "Zkusit ji pokud možno co nejvíc zrychlit, na tom to celé založím," plánoval taktiku bezchybné střelby. Zbraň totiž také týden nedržel v ruce. "Takže je třeba to doladit, dostat se do psychické pohody, ale samozřejmě na běh se nevybodnu," pousmál se.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

13°C

Dnes je pátek 28. října 2016

Očekáváme v 11:00 10°C

Celá předpověď