Moravec a Puskarčíková byli druzí v biatlonové exhibici v Německu

foto Ilustrační foto - Stíhací závod Světového poháru biatlonistů 16. prosince 2017 ve francouzském Annecy. Na snímku český biatlonista Ondřej Moravec.

Gelsenkirchen (Německo) - Ondřej Moravec s debutantkou Evou Puskarčíkovou obsadili druhé místo v biatlonové exhibici smíšených dvojic v Gelsenkirchenu na stadionu Schalke. Před zhruba 44.000 diváky tak vyrovnali nejlepší český výsledek v tomto závodě, jehož před dvěma lety dosáhl Moravec s Gabrielou Koukalovou.

Česká dvojice nestačila v 16. ročníku exhibice jen na ruskou dvojici Jekatěrina Jurlovová, Alexej Volkov. Ti vyhráli už "první poločas", tedy závod s hromadným startem, a vedení udrželi i v následné stíhačce.

Také Moravec s Puskarčíkovou si ve stíhacím závodě udrželi druhou pozici, jež jim patřila po úvodní části. Na suverénní Rusy ztratilo české duo 24 sekund. Třetí doběhli Rakušané Julian Eberhard a Lisa Hauserová.

Exhibiční závod s dotací 156.000 eur byl ochuzen o účast německé hvězdy Laury Dahlmeierové, jež na poslední chvíli start odřekla kvůli onemocnění.

Světový pohár pokračuje po vánoční pauze 4. ledna v Oberhofu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je čtvrtek 19. července 2018

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď