Mládek: Pokud neuspěji, dám vládní funkci k dispozici

foto Jan Mládek z ČSSD postupuje do 2. kola senátních voleb na Táborsku.

Praha - Pokud ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) v druhém kole senátních voleb neuspěje, dá svoji vládní funkci k dispozici. Řekl to při příchodu do pražské centrály strany. Mládek na Táborsku podle propočtů ČTK postoupil společně s Jaroslavem Větrovským z ANO. Při sečtení 99 procent hlasů je od sebe dělily jen asi dvě desetiny procenta.

"Pokud neuspěji dnes nebo za týden, napíšu dopis předsedovi strany a dám svoji vládní funkci k dispozici. On rozhodne, jestli mám setrvat, nebo nikoliv. Nechci přidělávat problémy ani straně, ani předsedovi, bude to na něm," řekl novinářům před tím, než byly známy konečné výsledky v jeho obvodu.

Mládek ocenil výsledky své strany v krajských volbách v jižních Čechách a na Vysočině, kde ČSSD zvítězila. "Je mi líto, že v jiných krajích to dopadlo významně hůř, ČSSD to bude muset vyhodnotit," poznamenal.

Sociální demokracii, která měla dosud v krajích dominantní postavení a 11 hejtmanů, porazilo vládní hnutí ANO. Vede v devíti krajích. "Hnutí ANO se podařilo udělat určitou vlnu, na které se to veze. Podle mě ta vlna nemá hmatatelné opodstatnění, je virtuální, ale účinná," dodal Mládek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

29°C

Dnes je čtvrtek 17. srpna 2017

Očekáváme v 23:00 21°C

Celá předpověď