MfD: Exředitel důchodové správy podal oznámení na ministryni

foto Ilustrační foto - Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se zúčastnila 14. července v Praze jednání Poslanecké sněmovny.

Praha - Bývalý ředitel České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) Vilém Kahoun podal trestní oznámení na ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou (ČSSD). Podle Kahouna se dopustila pomluvy a křivého obvinění, když o něm tvrdila, že vydělal na úkor státu při privatizaci služebních bytů. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Spor mezi Kahounem a ministerstvem se týká prodeje domů se služebními byty v pražských Radlicích zaměstnancům ČSSZ. Dva z bytů zprivatizovali Kahoun a jeho tehdejší náměstek Karel Chod.

Letos v květnu podal resort práce na Kahouna s Chodem trestní oznámení, protože podle něj nemovitosti prodali, aniž je předem nabídli jiným organizacím státu. Budovy navíc vedení ČSSZ nechalo špatnou rekonstrukcí zchátrat, čímž snížilo jejich prodejní cenu, tvrdí ministerstvo. Ministryně Marksová v červenci řekla deníku Právo, že postup při privatizaci považuje za "neuvěřitelnou drzost."

Kahoun i Chod obvinění odmítají. "Nechápu, jak může ministryně takovou informaci pouštět ven, aniž ví, zda bude vzneseno nějaké obvinění," řekl Kahoun MfD. Na Marksovou proto podal trestní oznámení pro pomluvu a křivé obvinění. Podobný krok zvažuje i Chod. "Prohlášení ministryně bylo kruté a nespravedlivé," řekl deníku někdejší náměstek. Podle MfD se ministerstvo nechce k věci vyjadřovat.

Kahoun vede s ministerstvem práce i další spor. Tvrdí, že výběrové řízení na nového ředitele ČSSZ v roce 2015 bylo netransparentní.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 20. července 2018

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď