Mexickou rallye začal nejlépe Ogier, Prokop je osmý

foto Francouzský pilot Volkswagenu Sébastien Ogier.

León (Mexiko) - Úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Francie zvládl nejlépe vstup do Mexické rallye, třetího podniku světového šampionátu. Tovární jezdec Volkswagenu má po úvodních třech rychlostních zkouškách, které v součtu měřily jen necelých šest kilometrů, v čele náskok 1,7 sekundy na Thierryho Neuvilla z Belgie. Třetí je Fin Jari-Matti Latvala, který za svým týmovým kolegou zaostává o 3,3 sekundy.

"Není to velký náskok, ale je to lepší než nic. Vše se počítá. V noci jsme odvedli svoji práci a teď se těšíme na skutečný začátek rallye," uvedl Ogier, který vyhrál předešlé tři ročníky náročné šotolinové rallye. Letos neporažený jezdec má o motivaci navíc, neboť startuje na jubilejní sté soutěži v MS.

V Mexiku se poprvé do letošního šampionátu zapojil i Prokop, který předchozí soutěže v Monte Carlu a ve Švédsku po startu na lednové Rallye Dakar vynechal. Po třech erzetách českému jezdci patří osmé místo s odstupem 5,8 sekundy. "Konečně to pro nás letos začalo a vlítli jsme do WRC! V Guanajuatu byla fantastická atmosféra a byl to mazec. V pátek na nás čeká porce 145 kilometrů," uvedl Prokop na facebooku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

7°C

Dnes je čtvrtek 23. února 2017

Očekáváme v 1:00 9°C

Celá předpověď