Matka oběti z mačetového útoku se Samkové omlouvat nemusí

vydáno:

aktualizace:
26.07.2013 14:05

Liberec - Krajský soud v Liberci dnes zamítl žalobu advokátky Kláry Samkové, která se v souvislosti s takzvaným mačetovým útokem domáhala omluvy za údajnou pomluvu od matky nejhůře zraněné oběti. Advokátka by jí také měla zaplatit náklady řízení. Rozsudek není pravomocný, Samková se proti němu odvolá. Při incidentu v Novém Boru byli v srpnu 2011 zraněni tři lidé, Samková v kauze obhajovala útočníky.

foto

U Okresního soudu v Liberci pokračovalo 27. června projednávání sporu bývalé obhájkyně útočníků z Nového Boru Kláry Samkové (na snímku), která žaluje matku nejhůře zraněné oběti Irenu Maškovou. Za údajnou pomluvu a poškození osobní cti a profese požaduje advokátka omluvu. ČTK Petrášek Radek

Jádrem sporu je citace, která vyšla před rokem v jednom textu v deníku Mladá fronta Dnes a na portálu iDnes. Ivana Mašková v něm mimo jiné řekla, že Samková učí Romy lhát a na kauze se chce zviditelnit, aby se mohla vrátit do politiky.

Podle soudce Pavla Vacka vystupovala Samková v kauze mačetového útoku jako veřejná osoba, když přijala funkci obhájkyně, a musela proto počítat s kritikou svých kroků v této mediálně sledované kauze. Výrok Ivany Maškové byl podle rozhodnutí soudce v mezích svobodného vyjádření, navíc podle něj nešlo o tvrzení, ale jen o názor. Maškové v tomto směru pomohlo, že výrok začínal slovy "mám pocit".

Samková v takzvaném mačetovém útoku zastupovala čtyři z pěti obžalovaných. V únoru ji však vrchní soud z kauzy vyloučil pro kolizi zájmů, neboť jeden z jejích klientů začal vypovídat v rozporu s dalšími obžalovanými.

Autor:
www.ctk.cz

V novinách publikujeme 20% zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

comments powered by Disqus

Reklama
Češi v Afghánistánu
Češi v Afghánistánu

Lidé se rozloučili s posledním z pěti padlých vojáků
Fotogalerie

Ukrajinská krize
Ukrajinská krize

Klid zbraní v oblasti pádu boeingu; předány černé skříňky
Fotogalerie

Velikost textu: a a A