Kombinace SP ve Svatém Mořici byla kvůli počasí zrušena

foto Oznámení o zrušení kombinačního závodu SP sjezdařek ve středisku Svatý Mořic kvůli nepříznivému počasí.

Svatý Mořic (Švýcarsko) - Kombinační závod Světového poháru lyžařek ve Svatém Mořici byl zrušen. Pořadatelé kvůli silnému větru a husté mlze zrušili odpolední superobří slalom a posléze upustili i od myšlenky odjet ho v rámci sobotního samostatného závodu.

Po slalomu vedla Američanka Mikaela Shiffrinová o 39 setin před mistryní světa Wendy Holdenerovou ze Švýcarska. Česká reprezentantka Ester Ledecká, dvojnásobná světová šampionka ve snowboardingu, ztrácela na 32. místě 4,66 sekundy.

Počasí dnes lyžařkám změnilo program hned několikrát. Nejprve pořadatelé ve Svatém Mořici prohodili pořadí disciplín kombinace a na dopoledne přeložili slalom, který se v mlze mohl odjet. Super-G přesunuli na 13:00 a doufali, že se podmínky zlepší. Ani odložení startu o další hodinu ale viditelnost na trati nezlepšilo.

V sobotu a v neděli mají ženy ve Švýcarsku na programu dva závody v superobřím slalomu. Mezinárodní lyžařská federace FIS jednala s reprezentačními trenéry o možnosti započítat první z nich do kombinace, tu ale nakonec zrušila.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

3°C

Dnes je sobota 16. prosince 2017

Očekáváme v 21:00 1°C

Celá předpověď