Lídrem Strany zelených v Olomouckém kraji je filozof Škabraha

vydáno:

aktualizace:
03.09.2013 09:57

Olomouc - Stranu zelených povede v Olomouckém kraji v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny filozof a vysokoškolský pedagog Martin Škabraha. Rozhodli o tom v pondělí večer členové strany na svém krajském zasedání. Na kandidátní listině jej budou na dalších pozicích podporovat Edita Hrstková, krajský šéf Jiří Roubík i zástupci opozice na přerovském magistrátu. Strana zelených následuje strany v kraji, které své lídry již zveřejnily. Kandidátní listinu nemá ještě schválenu ODS a Strana práv občanů - zemanovci.

foto

Volby. Ilustrační foto. ČTK ČTK

"Myslím, že se nám v Olomouckém kraji podařilo sestavit silnou kandidátku. Vedle Martina Škabrahy je významnou posilou například Helena Netopilová či Vladimír Puchalský z Přerova. Věřím, že i díky těmto a dalším nezávislým osobnostem se nám bude dařit oslovovat voliče lépe, než v minulosti," informoval dnes ČTK krajský předseda strany Jiří Roubík.

Lídr strany je nestraník. Škabraha v čele kandidátky se bude snažit oslovit voliče svými znalostmi z akademické sféry i zkušenostmi získanými působením v občanské iniciativě ProAlt. "Jsem vděčný členům Strany zelených za tuto příležitost a děkuji za důvěru, kterou mi projevili, když mne jako nestraníka zvolili do čela kandidátky v Olomouckém kraji," uvedl Škabraha. Kromě tradičních zelených témat by rád poukázal například na problém financování politických stran nebo na návrh nepodmíněného základního příjmu.

Zelení volbou kandidátní listiny doplnili seznam stran v kraji, které si své lídry zvolily již dříve. Lídrem TOP 09 v Olomouckém kraji v předčasných volbách by měla být dosavadní poslankyně Jitka Chalánková. Lidovci stvrdili na svém krajském sněmu do svého čela prvního místopředsedu strany Mariana Jurečku. Lídrem politického hnutí ANO v Olomouckém kraji v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny by měl být člen představenstva Agrofert Holdingu a bývalý radní Prostějova Jaroslav Faltýnek. Jasno mají i komunisté, které do voleb povede dosavadní poslanec Alexander Černý. Sociální demokraté si za lídra v kraji zvolili poslance Romana Váňu, kvůli kandidátce však čelí soudním sporům.

Regionální sněm ODS o kandidátce bude jednat ve čtvrtek, přičemž často padá jméno olomouckého primátora Martina Novotného. Strana práv občanů - zemanovci si lídra zvolí v sobotu na krajském sněmu, mluví se o šéfovi Úřadu vlády Radku Augustinovi.

Prezident Miloš Zeman stanovil termín předčasných voleb na pátek 25. října a sobotu 26. října.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20% zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

comments powered by Disqus

Reklama
Říjnové volby
Říjnové volby

ČSSD a ANO zahajují kampaň do podzimních voleb

Ukrajinská krize
Ukrajinská krize

Porošenko kritizuje Rusko, vzbouřenci chtějí zvláštní status. Fotogalerie

Velikost textu: a a A