Liberec se dostal do čela extraligy, Kometa prohrála na Spartě

foto Utkání 18. kola hokejové extraligy Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov, 29. listopadu v Liberci. Zleva Petr Koblasa z Chomutova a Lukáš Derner z Liberce.

Praha - Hokejisté mistrovského Liberce vyhráli v dohrávce 18. kola Tipsport extraligy doma nad Chomutovem 2:0 a dostali se do čela tabulky o tři body před Třinec. Stejné manko má na nového lídra i třetí Kometa Brno, která podlehla v pražské O2 areně před nejvyšší návštěvou této sezony 12.025 diváků Spartě 2:3.

Liberec, který v neděli prohrál doma s Litvínovem 1:2, vyhrál třináctý z posledních čtrnácti zápasů. O branky se postarali na začátku třetí třetiny obránce Ondřej Vitásek a útočník Michal Bulíř. Brankář Bílých Tygrů Roman Will vychytal v této sezoně už pět nul a povedlo se mu to v posledních osmi duelech.

Sparta vedla díky gólům Andreje Kudrny a Juraje Mikuše po první třetině 2:0, ztrátu ve druhém dějství smazali Jozef Kováčik a Vojtěch Němec. O páté výhře Sparty v řadě rozhodl v 55. minutě útočník Dominik Uher. Kometa prohrála popáté z posledních sedmi utkání.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 42. Vitásek (Bulíř), 44. Bulíř (P. Jelínek, Šimek). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3730.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. A. Kudrna (J. Hlinka), 15. J. Mikuš (P. Vrána), 55. Uher (Cingel, A. Kudrna) - 27. Kováčik (Štencel), 32. V. Němec. Rozhodčí: Hradil, Šír - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 12.025.

1. Liberec 25 16 1 4 4 69:39 54
2. Třinec 25 13 3 6 3 87:50 51
3. Brno 25 14 2 5 4 97:62 51
4. Litvínov 26 11 8 0 7 66:57 49
5. Hradec Králové 27 10 4 5 8 74:66 43
6. Sparta Praha 24 12 1 4 7 77:61 42
7. Chomutov 25 8 6 2 9 75:77 38
8. Mladá Boleslav 25 11 1 2 11 65:74 37