Liberec díky dvěma penaltám zachránil remízu 2:2 se Slováckem

foto Utkání 15. kola první fotbalové ligy Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 27. listopadu v Liberci. Nikolaj Komličenko (vpravo) ze Slovanu Liberec a Tomáš Košút ze Slovácka.

Liberec - Fotbalisté Liberce remizovali v 15. ligovém kole se Slováckem 2:2. Hosté vedli po trefách Francise Koného a Filipa Hlúpika, ale na první výhru na půdě Slovanu nedosáhli, neboť v 66. a 69. minutě ze dvou penalt srovnal Rus Nikolaj Komličenko. Hosté dohrávali v devíti bez vyloučených Milana Kerbra s Vlastmilem Daníčkem, za domácí dostal červenou kartu Vůch. Liberec čeká na výhru pět kol a je v tabulce dvanáctý. Slovácko zůstalo o skóre za soupeřem na třinácté příčce.

Liberecký trenér Trpišovský udělal jedinou změnu v základní sestavě oproti čtvrtečnímu vítěznému utkání s Karabachem (3:0), když místo potrestaného Coufala nastoupil Nitrianský. Severočeši ale v první půli zůstali hodně daleko za svým výkonem z duelu Evropské ligy.

Slovan se vůbec nemohl dostat do tempa a za celé úvodní dějství si nevytvořil šanci. To Slovácko bylo nebezpečnější, i když do možností ho svými chybami dostávali hlavně domácí. Po čtvrthodině chyboval stoper Pokorný a poté v poslední chvíli z brankové čáry odvrátil balon po lobu hostujícího Reinberka přes gólmana Dúbravku.

Pokorný se ale nepoučil. Po půlhodině udělal další chybu, zpracoval nákop přímo pro Koného a ten už tentokrát libereckého gólmana lobem překonal. Útočník z Toga skóroval ve druhém venkovním utkání za sebou.

Hned necelou minutu po pauze měl Slovan blízko k vyrovnání. Po chybě v hostující obraně přiťukl Vůch Komličenkovi, ale ten z vyložené pozice trestuhodně překopl břevno.

Liberec vstoupil do druhé půle aktivně, ale v 55. minutě další hrubkou nabídl soupeři druhý gól. Koné poslal do úniku Hlúpika a ten s přehledem obstřelil Dúbravku. Připsal si první gól v ligové sezoně. Po další chybě obrany měl v 63. minutě na noze další branku Hlúpik, pálil však nad.

V 65. minutě svitla domácím naděje. Po Radově zákroku na Komličenka nařídil sudí Nenadál penaltu a sám faulovaný ji tvrdou ranou proměnil. V 69. minutě se ve vápně probíjel do zakončení Bartl, po kontaktu s Šimkem upadl a rozhodčí odpískal proti Slovácku další pokutový kop, navíc za protesty dostal červenou kartu Kerbr. Komličenko ani podruhé nezaváhal, střelou na opačnou stranu než v prvním případě srovnal a navázal na dva góly proti Karabachu.

Hned o minutu později zbytečně fauloval liberecký Vůch a po druhé žluté kartě i domácí dohrávali v deseti. V první minutě nastavení šli dokonce hosté po Daníčkově druhé žluté kartě do devíti, ale bod už udrželi.

Hlasy po utkání:

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Náš výkon byl mizerný a ten bod je trochu darem z nebes. Od prvních minut jsme byli takoví pomalí a v prvním poločase jsme se nedostali do šance. První poločas byl z naší strany katastrofální. Měli jsme respekt z brejků Slovácka, přesto se dostalo do jedné šance, kterou jsme ještě uhasili. Z druhé situace jsme ale už inkasovali lacinou branku po nákopu. Po přestávce jsme měli velkou šanci Komličenkem, pět deset minut jsme měli slušný tlak. Jenže vzápětí jsme ztratili míč a dostali druhý gól. V tu chvíli to s námi nevypadalo dobře. Chleba se pak lámal ještě v gólové situaci, kdy Slovácko mohlo dát na 0:3. V divokém závěru se nám podařilo uhrát bod, který jsme si možná ani nezasloužili. Dneska tam nebyl z naší strany hlavně pohyb, v tom vidím hlavní rozdíl oproti čtvrtečnímu zápasu."

Stanislav Levý (trenér Slovácka): "Chtěli jsme být aktivní a myslím, že se nám to v první půli dařilo. Šli jsme i do vedení, které jsme do půle uhájili. Ve druhé půli jsme po krásném kontru dali na 2:0 a průběh utkání nám hrál do karet. Bohužel jsme pak nedokázali přidat třetí gól, i když šance tam byla. První penaltou se bohužel dostal Liberec do hry a potom z druhé penalty srovnal. Jsem přesvědčen o tom, že jsme si zasloužili tři body, bohužel nám to nebylo souzeno a z různých důvodů si vezeme jen jeden. Myslím, že jako hráč i trenér už jsem toho zažil relativně hodně a myslel jsem si, že mě ve fotbale jen tak něco nepřekvapí. Ale člověk se v 58 letech učí, znovu jsem byl překvapený průběhem dnešního utkání."

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 2:2 (0:1)

Branky: 66. a 69. obě z pen. Komličenko - 29. Koné, 55. Hlúpik. Rozhodčí: Nenadál - Koval, Kubr. ŽK: Vůch - Daníček, Reinberk, Rada, Košút, Heča. ČK: 71. Vůch - 69. Kerbr, 90.+1 Daníček. Diváci: 2770.

Liberec: Dúbravka - Karafiát, Nitrianský (59. Bartl), Pokorný, Bartošák - Breite, Folprecht (59. Markovič, 90. Machuča)) - Ekpai, Ševčík, Vůch - Komličenko. Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski, Daníček - Hlúpik (79. Diviš), Havlík, Kerbr - Koné. Trenér: Levý.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK