Lepší pozdě než vůbec, řekl Koudelka po triumfu ve Wisle

foto Skokan na lyžích Roman Koudelka.

Wisla (Polsko)/Praha - Lepší pozdě než vůbec, komentoval skokan na lyžích Roman Koudelka své prvenství v pátečním závodu Světového poháru ve Wisle, kde se v závěru sezony poprvé probojoval na stupně vítězů. Děkoval hlavně kouči Michalu Doležalovi, který mu před jeho pokusem v druhém kole nechal snížit nájezd, aby profitoval z bonusových bodů. Koudelka věří, že formu udrží i do zbývajících pěti závodů a udrží se v elitní desítce Světového poháru.

Ve Wisle se mu dařilo už v tréninkách a kvalifikaci dokonce vyhrál. "Určitě mi to hodně pomohlo, na tréninkové skoky jsem měl špatné podmínky a pořád jsem byl vpředu. Takže jsem byl klidný a věřil, že mám na dobrý výkon, i když bude špatný vítr," řekl ČTK Koudelka.

Tentokrát se mu všechno sešlo. "Sice jsem tady skákal dobře, počítal jsem, že kdyby to vyšlo, tak bedna může padnout, ale první místo pro mě bylo velký překvapení," přiznal. "I po prvním kole jsem si věřil maximálně na druhé místo," podotkl.

I přes úspěch mínil, že nepředvedl nejlepší skoky sezony. "Rozhodně ne, letos jsem měl už lepší skoky, ale možná chyběla sebedůvěra, což mě trochu pak brzdilo. I podmínky jsem si letos docela vyžral. I když se na to nerad vymlouvám, sráželo mě to. Teď se sešly podmínky i dobré skoky a stačilo to," prohlásil.

Velkou měrou mu pomohl kouč Doležal snížením nájezdu, což Koudelka vůbec netušil, že se stane. "Byl jsem z toho trochu nervózní. Dodo šel do velkého rizika," komentoval taktický tah trenéra, který k němu letos sáhl poprvé. "On byl z toho ale ještě víc nervózní než já, pěkně se klepal ještě dlouho po závodu," usmál se český skokan. "Ale dostal tím Nory pod tlak, ti taky museli dolů s nájezdem a už se jim to tak nepovedlo."

Sezonu má Koudelka jako na houpačce. Dvakrát atakoval stupně vítězů, ale několikrát ani nebodoval. Snažil se trpělivě pracovat. "Hodně lidí se mě pořád ptalo na tu bednu, cítil jsem trochu tlak," připustil Koudelka. Teď může jet na vlně euforie. "Využít toho chci," uvedl.

Kdyby si podobný výsledek připsal o měsíc dřív, určitě by sezona byla lepší. "Ale nikdy není pozdě, i když bych radši tohle zažil o měsíc dřív," uznal Koudelka. "Ale pro mě je důležité, že sezonu jsem pokaždé začal dobře a pak se na konci trápil, teď je to naopak. Dobrý poznatek do dalšího roku," uvedl šestadvacetiletý závodník.

Zimu neměl špatnou, ale možná kdekdo čekal po loňské životní sezoně víc umístění na pódiu. "Realita byla trochu jinde. Musím zlepšit letovou fázi, tam jsou velké rezervy. Pro mě sezona však určitě špatná nebyla, kolem desítky v konečné pořadí poháru bych chtěl být," řekl.

Nyní je ve Světovém poháru desátý. Příští týden v Neustadtu jsou dva závody a třikrát se bude létat při finále v Planici. "Musím za týden udělat nějaké body, protože jsou za mnou výborní letci, abych jim odskočil a nemusel se při těch letech, které mi letos moc nejdou, nějak moc stresovat," dodal s úsměvem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

3°C

Dnes je středa 7. prosince 2016

Očekáváme v 21:00 0°C

Celá předpověď