Lafatův náhradník Juliš setřásl nervozitu a pak rozhodl o výhře

foto Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy: AC Sparta Praha - FK Krasnodar, 18. února v Praze. Útočník Sparty Lukáš Juliš se raduje z gólu.

Praha - Podruhé se Lukáš Juliš objevil v Evropské lize v základní sestavě fotbalistů Sparty místo kapitána Davida Lafaty a podruhé dal gól. Po trefě do sítě APOELu Nikósie se dočkal zatím nejcennější branky v kariéře, když zajistil Spartě důležitou výhru 1:0 v úvodním zápase druhého kola nad Krasnodarem a zařídil tím slibnou výchozí pozici do odvety.

"Byl jsem nervózní jak prase, dneska jsem se celý den potil a byl jsem čtyřikrát na záchodě. Ale ono to z vás spadne, když je tu skoro 15 tisíc lidí. Dal jsem gól, takže v pohodě," popisoval své pocity jednadvacetiletý útočník.

V útoku nastoupil ve dvojici s Kehindem Fataiem a od začátku zaměstnával obranu ruského soupeře. V 64. minutě se stal hrdinou, když hlavou zužitkoval centr Bořka Dočkala. "Bořek mi dal krásný centr, byl jsem na malém vápně, to už jsem musel dát. Takže půl gólu patří Bořkovi," prohlásil Juliš.

Už chvíli předtím mohl spolupráci s Dočkalem proměnit v gól, to ho ale vychytal brankář Dykan. "Šel jsem do hlavičky a myslel jsem si, že už je to gól, ale on to nějak chytil. Ani nevím jak. Už jsem se chtěl radovat, ale musel jsem si ještě chvilku počkat," dodal s úsměvem.

Kromě gólu zaujal i poctivou defenzivou, když se častokrát vrátil až na pozici beka. "Bylo to náročné, ale taktika tak byla daná, že jsem musel bránit. Měl jsem dané, že když půjdou po straně, tak se musím vrátit s obráncem. Byli jsme dobře takticky připravení a plán jsme dokonale plnili," těšilo Juliše, kterého při střídání vyprovázel stadion ovacemi vestoje. "Měl jsem z toho husí kůži," přiznal.

Výhra 1:0 je podle něj do odvety slibný výsledek. "Samozřejmě si věříme. Dáme tam gól a postoupíme," prohlásil Juliš. "Je to silný tým, ale my je skoro k ničemu nepustili. Měli jednu střelu, takže s tím nebudou spokojení a v odvetě budou střílet víc. Věřím ale, že to zvládneme," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

6°C

Dnes je neděle 23. října 2016

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď