Kubicovi má k návratu do formule 1 pomoci i mistr světa Rosberg

foto Ilustrační foto - Robert Kubica úspěšně absolvoval na Hungaroringu oficiální testovací jízdy v závodním monopostu Renault a znovu přiživil naděje na možný návrat do F1.

Berlín - Úřadující mistr světa formule 1 Nico Rosberg, který po minulé sezoně nečekaně ukončil kariéru, bude jedním z manažerů polského pilota Roberta Kubici. Dvaatřicetiletému jezdci by chtěl v příštím ročníku pomoci k návratu do mistrovství světa v královské automobilové třídě.

"Spolupracovat s Nicem je fantastické," řekl serveru autosport.com Kubica, který ve formuli skončil poté, co v roce 2011 po nehodě při rallye málem přišel o ruku. "Známe se spolu od dětství a pro můj comeback do formule bude jedním z rozhodujících faktorů," dodal.

Kubica odstartoval kariéru ve formuli 1 v roce 2006 v Sauberu, v jehož barvách si ve Velké ceně Kanady připsal i jediné vítězství. Po čtyřech letech pak zamířil do Renaultu, ale jeho kariéru ukončila takřka fatální nehoda. Po uzdravení jezdil v letech 2013 až 2016 mistrovství světa v rallye.

V probíhající sezoně Kubicu dvakrát testoval Renault, ale nakonec se rozhodl přivést Španěla Carolse Sainze. A vzhledem k tomu, že většina míst ve stájích je obsazená, bylo by podle Autosportu pro Kubicu místo pouze ve Willamsu, Toro Rosso nebo Sauberu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je úterý 22. května 2018

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď