Kryštof vyprodal koncert na strahovském fotbalovém stadionu

foto Ilustrační foto - Skupina Kryštof vystoupila 19. října v Ostravě v rámci turné k albu Srdcebeat. Na snímku je zpěvák Richard Krajčo.

Ostrava - Kapela Kryštof vyprodala svůj koncert na strahovském fotbalovém stationu. Vstupenky si za deset týdnů zakoupilo 40.000 fanoušků. Na Stadionu Evžena Rošického s nimi hudebníci v čele se zpěvákem Richardem Krajčem 16. září oslaví 25 let existence kapely. ČTK to dnes řekl její manažer Jan Lippert. Podle něj se návštěvníci mohou těšit na výjimečnou show.

"Děkujeme všem, kdo si lístky koupili s takovým předstihem. Budeme se snažit, abychom předvedli koncert, na který fanoušci nezapomenou. A my také ne. Bude to náš společný splněný sen," uvedl Krajčo.

Koncertem na Strahově se naplní slib jednou si zahrát na fotbalovém stadionu, který zpěvák dal ostatním členům kapely krátce po jejím vzniku. Veřejně jej pronesl v roce 2001 při natáčení prvního dílu hudebního televizního pořadu Ladí neladí.

"Tento formát koncertu je jedním z mála, který si Kryštof ve své vlastní režii ještě nevyzkoušel. Začínal v klubech a kulturácích, vyzkoušel si hraní v divadlech, aulách univerzit i v kinech. Od alba Rubikon vždy s vydáním každého nového řadového alba míří i do vyprodaných hal napříč celou zemí, naposledy s deskou Srdcebeat," uved Lippert.

Muzikanti už podle něj přemýšlejí nad playlistem a mají docela problém vybrat, co budou hrát. "Máme i první návrhy scény, o níž stále diskutujeme. Takže byť do září nebudeme prakticky nikde vystupovat, práce kvůli Strahovu bude dost," řekl Lippert.

Režisérkou koncertu bude, stejně jako v případě Srdcebeat Tour, partnerka Richarda Krajča, filmařka Karin Babinská. K výročnímu koncertu vyjde i druhé výběrové album kapely nazvané příznačně 25.

Kapela Kryštof debutovala v roce 2001 albem Magnetické pole s úspěšným singlem Lolita, o rok později potvrdila svůj status deskou V siločarách a hitem Obchodník s deštěm. U kritiků skupina zabodovala albem Mikrokosmos z roku 2004, na němž se přiklonila k elektronice a temnějším textům. Ostravsko-havířovská skupina dosud získala dvanáct hudebních cen Anděl. Na vrcholu popularity je už několik let. Vyprodaným stadionem ale překročila další metu a zařadila se mezi nejúspěšnější české, popřípadě československé, interprety.

V žebříčku největších návštěvností jsou lepší jen kapely Kabát a Elán, které na jedno místo přilákaly v letech 2013 respektive 2014 na 75.000 lidí. Velký úspěch na strahovském spartakiádním stadionu slavili i bratři Jan a František Nedvědovi, kteří 21. června 1996 přilákali 60.000 lidí. Historicky nejúspěšnější byl ale koncert britské kapely Rolling Stones z 5. srpna 1995. Na Strahovský stadion za nimi dorazilo 130.000 posluchačů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

5°C

Dnes je pátek 15. prosince 2017

Očekáváme v 13:00 5°C

Celá předpověď