Krejčí: Je to jeden z gólů, které si budu pamatovat celý život

foto Ladislav Krejčí ze Sparty oslavuje gól v odvetném utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy Lazio Řím - Sparta Praha.

Řím - Když v roce 2003 útočník Marek Kincl rozhodl v nastavení o postupu sparťanských fotbalistů přes Lazio Řím v Lize mistrů, bylo záložníkovi Ladislavu Krejčímu jedenáct let a památný duel sledoval v hledišti letenského stadionu. V dnešní odvetě osmifinále Evropské ligy se mu povedlo gólem legendárního střelce napodobit, navrch přidal ještě asistenci a Pražané po výhře 3:0 slaví postup.

"Říkal jsem si, že by bylo hezké, kdybych dal gól jako Mára Kincl. Povedlo se mi to a teď jsme si role trochu otočili. Určitě je to jeden z těch gólů, které si budu pamatovat celý život," řekl novinářům po zápase v Římě Krejčí.

Úvodních dvanáct minut patřilo na Olympijském stadionu především jemu. Vedle gólu si totiž připsal i asistenci u vedoucí trefy Bořka Dočkala z desáté minuty. "Moc si toho vážím. Jsem rád, že jsem pomohl týmu jak asistencí, tak gólem. Myslím, že to byl určitě jeden z nejhezčích zápasů kariéry zatím," uvedl reprezentační záložník.

Gólovou radost prožil ve dvanácté minutě, kdy umístěnou přízemní střelou trefil přesně prostor u zadní tyče. "Jak jsem přebíral balon od Juldy (Lukáše Juliše), hned jsem věděl, že budu střílet na zadní tyč. Říkal jsem si, že do toho nebudu prát, aby to někam neodlítlo. Když sem viděl, jak se to stáčí od gólmana a že to jde přesně k tyči, tak jsem věděl, že to tam padne," podotkl Krejčí.

Ani když Sparta po dvanácti minutách vedla 2:0, Krejčí ještě nepovažoval zápas za rozhodnutý. "Říkal jsem si, že ještě není vůbec hotovo. Poločasová přestávka pak probíhala tak, že když jsme schopni dát Laziu za poločas tři góly, tak jsme měli velký respekt z toho, abychom nedostali tři od Lazia. Dávali jsme si pozor a ujišťovali jsem se o tom, abychom nic nepodcenili a hráli pořád stejně," dodal Krejčí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

7°C

Dnes je pondělí 20. února 2017

Očekáváme v 4:00 3°C

Celá předpověď