Kouče Jarolíma překvapilo vyjádření Berbra, vliv agentů odmítá

foto Trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím vystoupil 7. září v Praze na tiskové konferenci po kvalifikačních utkáních s Německem a Severním Irskem.

Praha - Trenéra fotbalové reprezentace Karla Jarolíma překvapilo vyjádření místopředsedy Fotbalové asociace ČR Romana Berbra po dnešním zasedání výkonného výboru, který českého kouče zatím ponechal ve funkci. Nebrání se sportovní kritice, ale odmítl spekulace, že je v úzkém kontaktu s agenty. U národního celku by rád pokračoval, ale na druhou stranu nechce působit v prostředí, kde nebude mít důvěru.

"Na dnešním jednání výkonného výboru jsem předložil analýzu působení reprezentačního týmu v kvalifikaci MS. Základními body bylo pojmenování příčin neúspěchu, kterým konečné umístění v kvalifikační tabulce jednoznačně je, a zároveň plán pro budoucí období. Následná debata byla velmi věcná. O to více mě překvapily závěry výkonného výboru prezentované na tiskové konferenci," uvedl v prohlášení pro média Jarolím, který s týmem obsadil v kvalifikační skupině nepostupové třetí místo.

Výkonný výbor mu na tiskové konferenci prostřednictvím Berbra vytkl špatnou hru i konkrétní chyby v zápasech. Místopředseda také mimo jiné prohlásil, že kouč neukázal dostatek sebereflexe při analýze, a naznačil, že při nominacích je pod vlivem agentů.

"Nebráním se sportovní kritice, která po dosažených výsledcích přišla. Veškerá tato témata rád proberu s vedením FAČR i případnými fotbalovými experty. Na dnešním jednání však konkrétní dotazy nepřišly a nebylo tak možno na ně reagovat," řekl Jarolím.

"Velmi důrazně se však musím ohradit proti spekulacím ohledně mého užšího kontaktu s fotbalovými agenty a potažmo pak jejich vlivu na tvorbu jednotlivých nominací. Je to nesmysl, který mě poškozuje po lidské i profesní stránce," dodal.

Stejně tak odmítl, že by jeho smlouva, která vyprší v létě, nešla momentálně vypovědět. "Možnosti jejího ukončení samozřejmě jsou a je jen v gesci výkonnému výboru, zda budou uplatněny," uvedl Jarolím.

U týmu by rád pokračoval, ale ne za každou cenu. "Předpokládám, že zástupci vedení FAČR se budou chtít v následujících dnech potkat a probrat budoucí vývoj. Budu rád, pokud budu moct v rozdělané práci pokračovat. Na druhou stranu bych nechtěl působit v prostředí, které by mou práci považovalo za nekvalitní či dokonce kontraproduktivní," dodal Jarolím.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 17. července 2018

Očekáváme v 9:00 24°C

Celá předpověď