Kolomý chce na Dakaru útočit na medailové pozice

foto Tisková konference týmu Tatra Buggyra Racing před Rallye Dakar, 14. listopadu v Mostě. Na snímku je pilot Martin Kolomý.

Praha - Martin Kolomý bude na nadcházející Rallye Dakar jedním z pěti českých pilotů kamionů a stejně jako například Aleš Loprais chce útočit na nejvyšší příčky. Dosavadním maximem jezdce týmu Buggyra je páté místo z roku 2013, které chce vylepšit.

"Bude to těžký závod. Je nás hodně favoritů a beduín pro vítěze jenom jeden," uvedl na týmovém webu. "Máme za sebou dobrý rok, nemá proto cenu skrývat vysoké ambice. I když život nás naučil, že na Dakaru není nic nemožné," řekl Kolomý, jenž byl na předešlém ročníku slavné soutěže v Jižní Americe sedmý.

Dvaačtyřicetiletý jezdec věří, že mu pomůže i podpora nového týmového kolegy Jaroslava Valtra. "V minulosti už jsme bojovali s týmem Kamazu, takže víme, jak těžké to je. A s jedním kamionem je téměř nemožné je porazit. Teď budu mít parťáka," uvedl Kolomý ke spolupráci s Valtrem, jenž se na start Dakaru vrací po roční přestávce.

Žádnou zvláštní strategii si nestanovil. "Prostě pojedeme naplno od začátku," uvedl Kolomý, který bude mít k dispozici vylepšený kamion Tatra. Zlepšení by mělo být patrné hlavně v podvozkové části. "Už se těším, až uvidím, jak bude kamion fungovat na náročné trati," řekl Kolomý, jenž se v průběhu roku pilně věnoval testování a zkoušení. "Věřím, že nám budou hrát do karet i etapy ve vysoké nadmořské výšce, kde by měl náš motor dobře fungovat," uvedl na oficiálním webu rallye.

Pořadatelé slavné vytrvalostní soutěže měli velké problémy s tvorbou trati. "Myslím, že Dakar by mohl být svým způsobem jiný a zvláštní. Koná se v Bolívii, nikdo z našeho týmu tam ještě nebyl, takže nás možná čeká nějaké překvapení, co se týká závodní trasy. Mohu jen hádat, třeba bude více offroadová," řekl Kolomý pro Bruntálský deník. "Uvidíme, kolik tam bude písku. Nějaký tam ale určitě bude," dodal před středečním odletem do Buenos Aires, kde se v sobotu jede prolog. Ostrý start je na programu v neděli.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

10°C

Dnes je středa 26. října 2016

Očekáváme v 9:00 9°C

Celá předpověď