Klymčiw se chce posunout do dvacítky, i s poraněným kotníkem

foto Rallye Dakar - 2. etapa (Villa Carlos Paz - Termas de Río Hondo), motocykly, 4. ledna. Ondřej Klymčiw z ČR.

Salta (Argentina) - Motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw zatím na Rallye Dakar mírně zaostává za vysněným umístěním v elitní dvacítce a aktuálně je na 24. pozici. Už od čtvrté etapy ho ale limituje poraněný kotník, i tak však věří, že se ještě ve výsledkové listině posune výše.

"Mám potíže při jízdě ze sedla a brzdění, ale dá se to přežít," uvedl Klymčiw před dnešním dnem volna na slavné soutěži. "Nedaleko Jujuy jsem trochu pustil ze zřetele itinerář a to se mi nevyplatilo. Byla tam rychlá esíčka, ale já jel rovně a trefil něco tvrdého. Můj kotník to moc neocenil," popsal středeční nehodu.

I přesto, že není zcela fit, zvládl následné maratonské etapy bez asistence a posunul se až na průběžné 23. místo. V sobotu si o jedno místo pohoršil, ale pořadí na rozhraní elitní dvacítky je hodně vyrovnané. Na devatenáctého Adriena Metga z Francie Klymčiw ztrácí necelých pět minut.

"Věřím, že den klidu kotníku prospěje, můj tým pro to udělá maximum. Uvidíme, jak to potom půjde dál, ale můžete se spolehnout, že do toho dám všechno a pojedu naplno," podotkl Klymčiw, který před rokem při dakarské premiéře skončil dvacátý. A letos je prý připraven mnohem lépe. "Čím delší etapa a čím horší podmínky, tím pro mne paradoxně lépe," řekl třicetiletý motocyklista.

Letos Klymčiw navíc v Jižní Americe startuje s podporou továrního týmu Husqvarna. "Je to obrovská pomoc pro mne i můj tým. Odpadá nám spousta starostí, máme špičkový servis, samozřejmě je výborně postaráno i o motorku. Můžeme se tak soustředit vyloženě na výkon," pochvaloval si spolupráci s předním výrobcem motocyklů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

12°C

Dnes je středa 26. října 2016

Očekáváme v 13:00 12°C

Celá předpověď