Každý je porazitelný, řekl před duelem s Německem Lavička

foto Trenér Vítězslav Lavička.

Tychy (Polsko) - Trenéra fotbalové jednadvacítky Vítězslava Lavičku čeká v nedělním úvodním duelu českého týmu na evropském šampionátu proti Německu premiéra v roli hlavního kouče na velkém turnaji. Jeho svěřenci změří síly s největším favoritem na zlato, i ten je ale podle kouče k poražení.

"Každý je porazitelný. Máme respekt k soupeři, ale chceme udržet stejný přístup a týmový duch jako v kvalifikaci. Nechci příliš mluvit o soupeři, za něj mluví jeho výsledky, jak si vedl v kvalifikaci. Nejpodstatnější bude to, jak nastavíme svou hlavu a jak se budeme prezentovat na hřišti," řekl na tiskové konferenci před utkáním Lavička.

Přestože má už velké trenérské zkušenosti, na tak velkém turnaji ještě mužstvo nevedl. "Bude to moje první taková akce v mé kariéře. Nasbíral jsem zkušenosti z klubů, které jsem vedl, ať už v Česku nebo v zahraničí. Udělám, co budu umět, abychom jako tým uspěli. Přijeli jsme odehrát dobrý fotbal. Užít si ho, protože je to závěrečný turnaj téhle generace a vyvrcholení naší dvouleté práce. A dosáhnout co nejlepšího výsledku, co půjde," prohlásil Lavička.

Těsně před startem šampionátu mu z nominace vypadl pravý obránce Aleš Matějů, který se zranil při pátečním tréninku. Místo něj kouč povolal záložníka Marka Havlíka.

"Samozřejmě je to velmi nešťastná událost, hlavně pro Aleše. Máme připravenou další variantu, jednou z možností, jak to vyřešíme, je Michal Sáček. Věřím, že to naši výkonnost nijak zásadně neovlivní," uvedl Lavička. "Jeden dva malé otazníky v sestavě ještě byly, ale v tuhle chvíli po konzultacích s trenérským štábem máme jasno," dodal čtyřiapadesátiletý trenér.

Jednadvacítka s Německem čtyřikrát za sebou neprohrála a předloni na domácím šampionátu dokázala uhrát remízu 1:1. Tým tehdy vedl Jakub Dovalil. "Pamatuji si ten zápas. Sledoval jsem ho jako trenér na volné noze v té chvíli. Hráčům jsme fragmenty z toho utkání neukazovali, ale někteří, kteří jsou v tomhle kádru, ho pamatují. Včetně Michala Trávníka," podotkl Lavička.

Těší se na atmosféru v Tychách nedaleko českých hranic. Stadion pro 15 tisíc diváků byl měl být plný. "Podle informací, které máme, by stadion měl být hodně plný. Jsem moc rád, že těch našich fanoušků by mělo dorazit hodně. Chceme jim předem poděkovat. Věřím, že si zápas užijí a pomohou nám k cestě za úspěchem," dodal kouč.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

21°C

Dnes je neděle 20. května 2018

Očekáváme v 19:00 21°C

Celá předpověď