Kanoistou roku na divoké vodě je opět Prskavec

foto Loňský vítěz ankety Kanoista roku Jiří Prskavec pózuje pro fotografa před vyhlášením letošního 16. ročníku ankety 26. listopadu v Olomouci.

Olomouc - Bronzový olympijský medailista z Ria Jiří Prskavec vyhrál 16. ročník ankety Kanoista roku na divoké vodě a obhájil loňské vítězství. Třiadvacetiletý kajakář dostal v hlasování funkcionářů, trenérů, závodníků a novinářů 261 bodů a jasně předčil Martinu Satkovou (80) a Vavřince Hradilka (60), čtyřnásobného vítěze ankety.

Bronzový olympijský medailista z Ria Jiří Prskavec (vpravo) vyhrál 16. ročník ankety Kanoista roku na divoké vodě a obhájil tak loňské vítězství. Vlevo je Martina Satková, která se v anketě umístila na druhém místě. Slavnostní vyhlášení se konalo 26. listopadu v Olomouci. Prskavec logicky vyhrál i v kategorii slalomářů, které mezi juniory vládl kanoista Matyáš Lhota, mistr Evropy a vicemistr světa této věkové kategorie. Sjezdařskou část ankety ovládl kanoista Ondřej Rolenc před Satkovou, která byla první mezi juniorkami. Nadějná kajakářka i kanoistka se umístila na stupních vítězů ve třech z pěti kategorií.

Prskavec vybojoval letos kromě bronzové medaile v Riu i titul mistra Evropy v Liptovském Mikuláši a vyhrál závod Světového poháru v Praze. Satková úspěšně kombinuje jízdu v kanoi a kajaku ve slalomu i sjezdu na divoké vodě, z MS sjezdařů má zlato a stříbro a na SP v Pau vyhrála tři závody ze čtyř. Díky tomu byla v nominaci světové ankety World Paddle Awards, ale do užšího výběru se nedostala.

Bronzový olympijský medailista z Ria Jiří Prskavec (uprostřed) vyhrál 16. ročník ankety Kanoista roku na divoké vodě a obhájil tak loňské vítězství. Vlevo je Vítězslav Gebas, který v kategorii slalom skončil třetí a vpravo trenér Jiří Rohan, který ve stejné kategorii zastupoval nepřítomného Vavřince Hradilka, jenž se umístil na druhém místě. Slavnostní vyhlášení se konalo 26. listopadu v Olomouci. "Momentálně máme čtyři kajakáře ve světové dvanáctce, takže to tady bude těžké do dalších let. Všichni máme podobnou šanci na medaili a já měl to štěstí, že se mi to v Riu povedlo," řekl Prskavec. "A měl jsem velké štěstí, že se mi vůbec povedlo vyjet to jedno olympijské místo. Boj o Rio byl stejně těžký jako olympijský závod," prohlásil v Olomouci.

Hradilek byl v letošní sezoně druhý na ME, Přindiš zase druhý v celkovém hodnocení Světového poháru. Oba na vyhlášení chyběli, neboť trénují na Novém Zélandu.

Vyhlášení ankety Kanoista roku 2016 na divoké vodě 26. listopadu v Olomouci. Zleva Vladimír Slanina (3. místo), Ondřej Rolenc (1. místo) a Martina Satková (2. místo) v kategorii senioři sjezd. Do Síně slávy byl uveden Jiří Kratochvíl, dlouholetý trenér juniorských reprezentací ve slalomu a sjezdu na divoké vodě. "Že jsem tady tak dlouho vydržel, to je zejména hodnými a krásnými lidmi, které jsem u vody poznal. Nemám slov," prohlásil. Na pódiu mu zatancovaly na skladbu YMCA od Village People desítky osobností od vody včetně dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové.

Slavnostní vyhlášení ankety sekce divoké vody Českého svazu kanoistiky se konalo v BEA Centru v Olomouci a neslo se v duchu vaření. Vyhlášení dalšího svazové hlasování společně s rychlostními kanoisty se uskuteční v lednu v Praze.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

17°C

Dnes je pátek 20. října 2017

Očekáváme v 17:00 18°C

Celá předpověď