Slavia vyhrála derby nad Spartou, debakl Jihlavy v Jablonci

foto Utkání 7. kola první fotbalové ligy: Slavia Praha - Sparta Praha, 17. září v Praze. Milan Škoda ze Slavie (zcela vpravo) střílí úvodní gól.

Praha - Fotbalisté Slavie porazili v pražském derby Spartu 2:0, posunuli se na druhé místo tabulky a stáhli náskok vedoucí Plzně na tři body. Viktoria má ale k dobru pondělní dohrávku sedmého kola se Zlínem. Jihlava v druhém nedělním zápase utrpěla v Jablonci debakl 0:5 a klesla na poslední příčku o skóre za Brno a Karvinou.

V Edenu otevřel skóre až v 71. minutě po přímém kopu hlavou útočník Slavie Milan Škoda, kterému v prvním poločase rozhodčí neuznali regulérní gól. Hostující Costa totiž podle opakovaných záběrů vykopl míč až z místa za brankovou čarou. V 89. minutě byl obránce Costa vyloučen a ve druhé minutě nastavení definitivně rozhodl bývalý sparťan Josef Hušbauer.

Úřadující mistr neprohrál ve čtvrtém z posledních pěti derby. Sparta naopak přišla o body ve třetím ze čtyř venkovních duelů ligové sezony a z pátého místa ztrácí na Slavii čtyři body.

Jihlavský obránce Petr Tlustý už ve 12. minutě v pokutovém území stáhl Martina Doležala a dostal červenou kartu. Nařízenou penaltu proměnil Stanislav Tecl, jenž se do přestávky trefil ještě jednou. Po změně stran suverénní jablonecký triumf zvýraznili Vladimir Jovovič, Michal Trávník a střídající Ondřej Mihálik. Vysočina ani ve čtvrtém venkovním duelu ligového ročníku nebodovala.

Statistika nedělních zápasů ligového 7. kola:

--------

FK Jablonec - Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)

Branky: 13. z pen. a 33. Tecl, 56. Jovovič, 71. Trávník, 86. Mihálik. Rozhodčí: Matějček - Pelikán, Paták. ŽK: Rakovan (Jihlava). ČK: 12. Tlustý (Jihlava). Diváci: 2215.

Slavia Praha - Sparta Praha 2:0 (0:0)

Branky: 71. Škoda, 90.+2 Hušbauer. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Dobrovolný. ŽK: Bořil, Ngadeu - Mareček, Mandjeck, Costa. ČK: 88. Costa. Diváci: 19.084