Jednadvacítka se dočkala v Polsku skvělého přijetí od fanoušků

foto Trenér Vítězslav Lavička.

Tychy (Polsko) - Česká fotbalová jednadvacítka dnes před polednem odletěla z Prahy na evropský šampionát do Polska. Vpodvečer si pak "Lvíčata" poprvé zatrénovala v Tychách, kde v neděli vstoupí zápasem s Německem do turnaje a kde odehrají celou základní skupinu.

Trénink byl otevřený pro veřejnost a českým mladíkům se dostalo vřelého přivítání, kterého se dočkal v Polsku i reprezentační A-tým při evropském šampionátu v roce 2012. Na "Lvíčata" se přišly podívat stovky místních fanoušků. Příznivci českému celku mnohokrát zatleskali a při každé vydařené akci aplaudovali.

"Byl jsem překvapený, kolik fanoušků dorazilo. Nečekal jsem takovou návštěvu. Atmosféra byla velmi přátelská. Zažil jsem to jako trenér v Austrálii v rámci předsezonní přípravy, jako hráč ještě ve Spartě. Ale je zvláštní, jestliže nám přejí lidé pocházející z jiné země," citoval server sport.cz českého trenéra Vítězslava Lavičku.

Po tréninku pak třiadvacítka nominovaných hráčů absolvovala přímo u hřiště autogramiádu. "Fanoušci to prožívali neskutečně. Tleskali při každé akci. Bylo vidět, že fotbalem lidé v Polsku žijí. Fakt jsme si to užili," uvedl kapitán Michal Trávník.

V pátek čekají jednadvacítku dva tréninky v Katovicích, kde bude tým během šampionátu bydlet. V sobotu už pak klasický předzápasový trénink před nedělním soubojem s favorizovanými Němci. Dalšími soupeři ve skupině jsou Itálie a Dánsko. Do semifinále postoupí pouze vítězové skupin, které doplní nejlepší celek z druhých míst.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

17°C

Dnes je pátek 27. dubna 2018

Očekáváme v 3:00 7°C

Celá předpověď