Jablonec začal přípravu s novým koučem Frťalou a nechce oslabovat

foto Fotbalisté Jablonce zahájili zimní přípravu 4. ledna v Jablonci nad Nisou. Trenér Zdenko Frťala na tréninku.

Jablonec n.N. - Po nepovedeném podzimu a odvolání trenéra Jaroslava Šilhavého dnes fotbalisté Jablonce začali s novým koučem Zdenkem Frťalou i kontroverzním sportovním ředitelem Ivanem Horníkem zimní přípravu. Severočeši jsou až na osmém místě ligové tabulky, přesto nechtějí oslabovat kádr a na odchodu prý momentálně není žádná z opor.

O útočníka Stanislava Tecla a záložníka Martina Pospíšila přitom údajně projevila zájem Slavia a také o útočníka Tomáše Wágnera či slovenského reprezentačního středopolaře Jána Greguše prý usilují jiné kluby.

"Někteří hráči byli kontaktováni ze strany jiných klubů, ale v současné době nechceme nikoho uvolňovat. Tohle mužstvo má potenciál na to, aby ještě něco dokázalo, takže se budeme snažit ho udržet pohromadě. Nejsme na tom ekonomicky tak špatně, abychom hráče prodávali pod cenou a posilovali konkurenci," řekl novinářům Horník.

Fotbalisté Jablonce zahájili zimní přípravu 4. ledna v Jablonci nad Nisou. Sportovní ředitel klubu Ivan Horník hovoří s novináři.

"Slavia nám poslala jednu nabídku a má v tom trošku zmatek, protože každých 14 dní chtějí jiného hráče. Byl tam zájem o Pospíšila, o Tecla. Ale Slavia si v tom nejprve musí udělat pořádek, musí to být trochu jinou formou. Nabídka, kterou poslali, je pro nás neakceptovatelná," doplnil Horník, který byl jednou z hlavních postav korupční aféry z roku 2004.

Jablonečtí zatím neplánují ani žádné velké příchody, takže mužstvo se sešlo na startu přípravy téměř ve stejném složení jako na podzim. Z hostování se vrátili Ondřej Mihálik a Vojtěch Kubista, po zranění se pak znovu zapojil brankář Roman Valeš. Z mladíků dostanou v přípravě šanci Davidové Lischka s Bredou, naopak smlouva skončila útočníkovi Michalu Hubníkovi.

Fotbalisté Jablonce zahájili zimní přípravu 4. ledna v Jablonci nad Nisou. Záložník Tomáš Hübschman (vpředu vlevo) a brankář Michal Špit (vpravo) na tréninku.

"Vzhledem k tomu, že zatím nikdo neodchází, tak nikdo ani nepřichází. Kádr je nějak stabilizovaný. Jsme připraveni v případě, že to bude nutné, mužstvo vhodně doplnit. Chtěli bychom jít cestou mladých hráčů s perspektivou," podotkl Horník.

Jablonečtí po nepovedeném podzimu snižují provozní náklady a vracejí se k modelu regionálního klubu. Jedním z kroků je zrušení jednoho ze dvou soustředění v zahraničí, místo na Tenerife pojedou Severočeši v lednu do Nymburka. "Neznamená to, že budeme prodávat hráče pod cenou nebo jim nějakým způsobem rušit smlouvy. Ale prostě hledáme šetření a první věc bylo to soustředění, které stálo asi milion 700 tisíc," řekl Horník.

Jablonečtí ztrácejí na osmém místě devět bodů na čtvrtý Liberec, boj o poháry ale nevzdávají. Navíc jsou ve hře v domácím poháru. "V tříbodovém systému je možné všechno, určitě neskládáme zbraně, to ani náhodou. Pořád je před námi 14 kol, kde se dá získat spousta bodů. Kádr určitě patří na vyšší patra, než kde je," uvedl Frťala.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

6°C

Dnes je neděle 23. října 2016

Očekáváme v 19:00 7°C

Celá předpověď